2024 m. liepos 13 d.

 

Po rugpjūčio 13 d. ekspertai.eu kreipimosi – rugpjūčio 14 d. prokuratūros sprendimas

31
Paskelbta: 2018-08-14 19:37 Autorius: ekspertai.eu

Rugjūčio 13 d. ekspertai.eu kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydami suteikti informaciją, kaip sekasi vienas labiausiai rezonansinis tyrimas dėl stambiausio „Vilnius - Europos kultūros sostionė 2009“ (VEKS) projekto – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) renovacijos (šiems darbams buvo skirta 80 milijonų litų).

Kaip žinoma, vien tik Valstybės kontrolė buvo nustačiusi, kad teatras vykdydamas rekonstrukciją 2006–2009 metais ne kartą pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymą – už scenos įrangą mokėjo brangiau nei buvo numatyta preliminarioje sutartyje, papildomai nupirko darbų ir įrangos už beveik 13 milijonų litų.

Kaip žinoma, Valstybės kontrolės išvados skelbia, kad valstybei buvo padaryta tiek turtinė, tiek neturtinė žala.

Tačiau prokurorai per daugybę metų nieko nepastebėjo.

Apie visa tai ir apie tai, kokios neįtikėtinos istorijos vyko su šiuo tyrimu, kaip tyrimas buvo nutraukinėjamas ir kaip vėl atnaujinamas, kuriame figūravo talentingiausiu Lietuvos kultūros vadybininku tituluojamas Gintautas Kėvišas, būtinai paskaitykite 2015 m. ekspertai.eu publikacijoje „Netikėtas posūkis G. Kėvišo vadovaujamo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenos rekonstrukcijos epopėjoje“.

Taigi rugpjūčio 13 d. Generalinės prokuratūros atstovai nieko negalėjo pasakyti apie šį ikiteisminį tyrimą. Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rita Stundienė pasakė nieko nežinanti ir paprašė paklausimą atsiųsti raštu, pažadėjusi viską išsiaiškinti pateikti atsakymą.

Tačiau šiandien, rugpjūčio 14 d. iki pietų nesulaukus atsakymo, ekspertai.eu vėl kreipėsi klausdami – ar pavyko sužinoti kokią nors informaciją apie šį dešimt metų besitęsiantį tyrimą?

„Jūsų paklausimas yra gautas ir į jį artimiausiu metu pateiksime atsakymą“, - 14 val. 30 min el. paštu lakoniškai informavo R. Stundienė.

15 val. 46 min. ekspertai.eu sulaukė elektorinio laiško iš prokuratūros.

„Laba diena, atsakydami į Jūsų paklausimą pranešame, kad įvertinus Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnų surinktus duomenis, Vokietijos bendrovės finansinio, buhalterinio pobūdžio dokumentus, gautas specialistų išvadas, nenustatyta faktinių duomenų apie svetimo turto iššvaistymą vykdant Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (toliau - Teatro) scenos rekonstrukciją, todėl ikiteisminis tyrimas prokuroro nutarimu nutrauktas.
Ikiteisminio tyrimo metu buvo išanalizuota Vokietijos bendrovės, kuri buvo scenos rekonstrukciją vykdžiusi pagrindinė rangovė, pateikta didelės apimties finansinio, buhalterinio pobūdžio medžiaga, apklausti ekspertinius tyrimus atlikusieji ir ekspertizių išvadas pateikusieji Lietuvos ekspertai, taip pat liudytojais buvo apklausti šios Vokietijos bendrovės darbuotojai.
Išnaudojus proceso galimybes konstatuota, kad atnaujinto ikiteisminio tyrimo pareigūnų atlikti procesiniai veiksmai ir jų metu gauti faktiniai duomenys nesuteikia pagrindo išvadai, kad Teatro scenos rekonstrukcijos darbai arba jų dalis nebuvo atlikti ir kad už juos buvo nepagrįstai apmokėta, bei kad dalis Teatrui skirtų lėšų buvo panaudota ne Teatro poreikiams ir naudai, t. y. kad vykdant Teatro scenos rekonstrukcijos darbus bei apmokant už juos būtų iššvaistytas svetimas turtas. Ikiteisminis tyrimas nutrauktas dėl didelės vertės svetimo turto iššvaistymo, nes nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.
Ikiteisminį tyrimą atliko Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, tyrimą organizavo ir kontroliavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento, Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorai.
Ikiteisminis tyrimas prokuroro iniciatyva buvo atnaujintas 2015 m. vasarą gavus iš minėtos Vokietijos bendrovės finansinio, buhalterinio pobūdžio dokumentus“, - pranešė generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė.

Beveik tuo pat metu prokurorai paskelbė ir pranešimą visuomenei savo internetiniame tinklalapyje:Nepiriklausoma ir daug smegenų turinti Lietuvos žiniasklaida skambiai pristatė šią naujieną:Vilnius buvo ketvirtasis iš Rytų Europos miestų (ir antrasis iš Rytų Europos sostinių), gavusių tarp valdininkų prestižiniu laikomą Europos kultūros sostinės statusą. Šį statusą 2005 m. suteikė Europos Taryba. Europos kultūros sostine Vilnius 2009-aisiais tapo kartu su Austrijos miestu Lincu.
    
Šios miesto šventės kultūrinės programos (VEKS) įgyvendinimas valstybės biudžetui kainavo per 300 milijonų litų, tačiau galutinė įsisavintų pinigų suma iki šios dienos nėra žinoma.Ekspertai.eu mažiausiai tūkstantį kartų viešojoje erdvėje yra teigę, kad Generalinė prokuratūra, su joje dirbančiais labai konkrečiais prokurorais, yra pagrindinis ir iki šios dienos dešimtmečiais nepajudinamas kriminalinių grupuočių įrankis. Tai galima pakartoti ir tūkstantį pirmą kartą. O po to ir du tūkstančiai pirmąjį.

Tačiau toks kartojimas nėra pespektyvus.

Tam kad viskas pasikeistų – reikia labai labai nedaug. Tam, kad Lietuvos prokurorai pasiektų JAV ar Vokietijos pareigūnų lygį (o jie, su nedidele pagalba, tai tikrai gali), reikia labai nedaug.

Pirmiausia tam reikia:
a) politinės valios,
b) didžiulės neapykantos minėtiems nusikaltėlių atstovams teisėsaugoje (labai svarbu – ir pačių teisėsaugininkų tarpe),
c) didelės meilės savo tėvynei.

Todėl artimiausiu metu startuoja bendras ekspertai.eu ir PressJazz projektą – laidą „Aukso veršis“. Pradėsime keisti Lietuvą konkrečiais darbais. Bus įdomu.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
31. kai žydai vagia
(2018-08-15 20:25:36)
(130.226.169.137) Parašė:

pasaulis deja tyli30. velesas> 27. yel“l“ow
(2018-08-15 15:54:00)
(86.38.251.215) Parašė:

Na, kiek aiškiau, ačiū:)) Bet tik griežtai šiuo Paties maximae Culpae atveju. Iš esmės, portalo redakcijos politika man per sudėtinga perprasti.29. yel“l“ow submarine to 26. Senis Šaltis
(2018-08-15 15:51:28)
(78.63.212.238) Parašė:

na tai aš ir ironizuoju :)) - aišku, kad nebuvo ten nei vulgarybių, nei keiksmažodžių, nei panašaus kvapo :) - buvo tik diskusija apie ekspertų redakcijos poziciją ir apie tų “demokratijos citadelių“ teisėtvarką :)28. Senis Šaltis
(2018-08-15 15:50:42)
(88.222.97.16) Parašė:

Beje papildysiu savo 25. Senis Šaltis komentarą. Šitaip elgiasi gaujos, mafija, "valdžia", dėl to jie ir valdo, nes jie turi savus įstatymus ir saugo "kraštinius". O kada prasideda tie visi aukojimais "kraštinių", kaip kasčiūnų, masiulių ir kt., tai ir prasideda gaujų byrėjimo pradžia. To moko istorija (oficiali) romos imperija, LDK, ir visos kitos.27. yel“l“ow submarine to 23. velesas> 22. yel“l“ow
(2018-08-15 15:46:10)
(78.63.212.238) Parašė:

:))) - kaip supratau, aš :)) - kad leidau sau kritikuoti ekspertus už tai, kad stato pavyzdžiu litchūanijai vokiečių ir pindosų teisėtvarką :) - vienžo sukonfliktavau su redakcijos ar kokio iniciatyvaus priviepusio admino principais ..., - mea culpa ...26. Senis Šaltis
(2018-08-15 15:45:33)
(88.222.97.16) Parašė:

24. yel“l“ow submarine to 21. Senis Šaltis. Geltonas, kad mano komentarai buvo ištrinti ir be vulgarybių. Tiesiog, tai buvo padaryta, kad neišlįstų iš kontento. kažkaip nebesistengiu dabar vartoti įžeidimų ar kokių užgauliojimų. Bet, jei rašyti, kaip rašo kiti, tik pavirkavimus be komentavimo, pavyzdžių... Tai da nu, taip ištirpsiu su visa pilka mase.25. Senis Šaltis
(2018-08-15 15:42:26)
(88.222.97.16) Parašė:

Šiaip tai parašysiu vieną ir nesikeičiančią tiesą: niekas netikės, nepatikės ir nekels klausimų, bei neieškos teisybės, kol tas klausimas jo nepalies asmeniškai. Rolandas Paulauskas (nepagalvokit, kad jis mano koks kumyras ar aš jį pažįstu, ar reklamuoju, tiesiog nejau turiu cituoti kokio užsieniečio citatas, kada puikios citatos yra pasakomos iš lietuvio lūpų) tam gerai pasakė: "saugok kraštinį". Kol to nebus, apie jokius bendrus tikslus nei kalbėti neverta.24. yel“l“ow submarine to 21. Senis Šaltis
(2018-08-15 15:41:22)
(78.63.212.238) Parašė:

tiesiog taip sutapo, kad ta diskusija buvo neįmanoma be vulgarybių ir keiksmažodžių :)))) - kiek pamenu, tuo “griešuijai“ tiek tamsta, tiek piksius, tiek dzūkas, o aš tai aplamai plūdausi ir vulgarinausi kaip gašliausias zonos veteranas, visą pasaulį vartantis ant linksmakočio :))))))))Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras