Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurent’as Fabiusas šalies televizijai BFM pareiškė, kad Prancūzija puls Siriją, „jei paaiškės, kad cheminė ataka prieš civilius – Sirijos valdžios darbas“, pranešė RT.
Romėnų išminčius Markas Tulijus Ciceronas (106–43 m. pr. Kr.) pasakė iki šiol gerai žinomą frazę: Cui bono. Kitaip tariant, „(ieškok), kam naudinga“.
Ar tikrai Sirijos valdžia atsakinga už 1 300 mirčių po cheminio ginklo – nervus paralyžiuojančių dujų – atakos? Galbūt tai sužinosime, o galbūt – ne. Faktas, kad Vakarai iš karto po šios atakos suskubo versti Sirijos prezidentą Bašarą al Asadą, ką padaryti jie svajoja nuo 2011-ųjų, kai Sirijoje prasidėjo neramumai, pasiglemžę daugiau kaip 100 000 gyvybių.
Pasak L. Fabiuso, „sprendimą pulti reikia priimti kitu būdu, jei Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba to nesugeba padaryti“.
Ataka prieš civilius įvyko kaip tik tada, kai į Siriją atvyko JT stebėtojai, tiriantys joje esančius ginklus. Juos pasikvietė pats B. al Asadas. Ar tai sutapimas?
JT generalinio sekretoriaus pavaduotojas Janas Eliassonas pareiškė, kad „viskas turi būti ištirta kuo greičiau, nes kol kas nėra patvirtinimo, kad cheminis ginklas išvis buvo naudotas“.
Vašingtonas dar birželį pareiškė, kad siųs karinę pagalbą Sirijos „sukilėliams“, nes Sirijos vyriausybė neva peržengė „raudonąją liniją“, t. y. panaudojo cheminį ginklą.
B. al Asado vyriausybė griežtai atmetė tokius kaltinimus.
Rusijos valdžia teigia netikinti, kad Sirijos vyriausybė atsakinga už cheminio ginklo ataką. Pasak Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovo spaudai Aleksandro Lukaševičiaus, „tai buvo suplanuota provokacija“.
Pateikiamas vaizdo įrašas, kaip Sirijos „sukilėliai“ nukerta galvas trims civiliams:
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]