Politiniai neramumai Kaire itin skaudžiai atsiliepė Egipto turizmui. Tie, kurie neišsigando politinių kovų Egipto sostinėje, kur verda aistros dėl prezidento įgaliojimų ir naujos konstitucijos, greičiausiai išvis nepamatys tokių dalykų garsiausiose Egipto turistinėse vietovėse. Virš Luksoro - senosios Egipto faraonų sostinės, ramybė tvyro ne tik aukštai ore, bet ir ant žemės.
Kita vertus, politinė šalies krizė jaučiama ir čia. Prabangiausi ir turtingiausiems turistams skirti viešbučiai stovi tušti. Šimtai tūkstančių žmonių, kurie dirbo vietos turizmo pramonėje liko be darbo. „Turiu žmoną ir du vaikus ir turėjau du arklius, bet vieną iš jų teko parduoti, nes nebegaliu jo išlaikyti“, - sakė vežėjas Nasseras Kamalas.
Tie turistai, kurie nepabūgo važiuoti į Egiptą, konstatuoja, kad jų pačių žiniasklaida neretai persistengia sudarydama klaidingą įspūdį, kad politinės riaušės siaučia visoje šalyje. „Tai labai egoistiška, bet nuostabu būti vienam šiose šventyklose. Tik skauda širdį, kai matai, kad dėl subjektyvios užsienio žiniasklaidos prarasta daugybė darbo vietų“, - sakė turistė iš Prancūzijos Margareth Stamford.
Faktiškai per pastaruosius dvejus metus beveik nebuvo pranešimų apie kokius nors neramumus Egipto kurortuose. Kita vertus, yra šiokių tokių abejonių dėl naujos, demokratiškai išrinktos, bet islamistinės Egipto valdžios politikos užsienio turistų atžvilgiu. Kai kurie radikalesnių pažiūrų Egipto politikai jau reikalauja drausti tokius dalykus, kaip prekyba alkoholiu ir bendri paplūdimiai.
LNK inf.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]