Popiežiui Benediktui XVI išsiuntus pirmąją žinutę socialiniame tinkle „Twitter“, tikintieji visame pasaulyje džiaugėsi galėsiantys greičiau sužinoti katalikų bažnyčios nuomonę įvairiais klausimais. Tokį žingsnį sveikina ir dvasininkai, jų teigimu šis veiksmas padės popiežiui pasiekti platesnę jaunimo auditoriją.
Iki šiol ranka savo kalbas rašantis popiežius Benediktas XVI siųsdamas pirmąją žinutę „Twitter“ tinkle susidūrė su nesklandumais. Naudojantis planšetiniu kompiuteriu „iPad“ jam prireikė ir šalia buvusių dvasininkų pagalbos. „Twitter“ žinutė tikinčiuosius pasiekė pirštą pridėjus šalia buvusiam arkivyskupui. Kitus įrašus siųs popiežiaus padėjėjai. „Esame sužavėti tuo, kas atsitiko, nes popiežius dar prieš išsiųsdamas pirmąją žinutę jau turėjo beveik milijoną sekėjų. Tačiau vėliau kas dieną bus užduodami klausimai ir pateikiami atsakymai apie tikėjimą“, - sakė Vatikano informacinių technologijų skyriaus patarėjas Gregas Burke.
Popiežius Benediktas XVI palaimino šimtus tūkstančių interneto sekėjų. 85 metų pontifikas teigia, kad jam malonu susisiekti su tikinčiaisiais per „Twitter“ ir dėkojo jiems už atsiliepimus. Tinkle popiežius žada reaguoti į svarbiausius pasaulio įvykius, tokius kaip stichinės nelaimės. Bus skelbiamos jo kalbos ir pamokslai.
Pradėdamas skelbi žinutes šiame socialiniame tinkle Vatikanas nori pasiketi platesnę jaunimo auditoriją. Popiežiaus veiklą „Twitter“ anglų kalba jau seka daugiau nei pusė milijono asmenų. Iš viso jo paskyra tinkle yra 8 kalbomis, pagrindinis profilis anglų kalba. Taip pat popiežiaus veiklą galima sekti ispanų, prancūzų, vokiečių, portugalų, arabų, italų ir lenkų kalbomis. Pats pontifikas savo „Twitter“ paskyroje nieko neseks. „Daugelis mano vaikų naudojasi „Twitter“, todėl jiems ši žinia aktuali. Jie įsitikins, kad popiežius yra šiuolaikiškas ir naudojasi naujausiomis technologijomis. Šios trumpos juos pasiekiančios informacijos nuotrupos yra tiesiog nuostabu“, - kalbėjo pastorius iš JAV Jamesas Conlonas. Kunigas Danielis Barnettas teigė: „Ten, kur yra žmonės, bus ir bažnyčia. Turime bendrauti visais būdais, kad žmonės išgirstų skleidžiamą Dievo žodį“.
Vatikanas teigia, kad skelbiami įrašai bus išminties perlai, nes įrašas turės būti ne ilgesnis nei 140 simbolių, kai neretai popiežiaus dokumentai būna daugiau nei 140 puslapių.
Vatikanas tikina, kad imtasi būtinų saugumo priemonių, kad į puslapį nebūtų įsilaužta ir teigia, jog visuomet stengiasi naudoti naujausias technologijas. Praėjusio amžiaus pradžioje atsiradus radijui netrukus buvo įkurtas ir Vatikano radijas.
"Lietuvos ryto TV" inf.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]