Prancūzijos telekomunikacijų kompanija „Orange“ boikotavo Izraelį. Tai sukėlė didžiulį premjero Benjamino Netanjahu (Benjamin Netanyahu-Bibi) pyktį.
Įsiutęs B. Netanjahu birželio 4 d. Prancūzijos vyriausybei liepė „viešai atsiriboti nuo niekingo kompanijos, kuri iš dalies priklauso Prancūzijos vyriausybei, veiksmo“.
Birželio 3 d. „Orange“ vadovas Stefanas Rišardas (Stephane Richard) pareiškė, kad jei galėtų, mielai pasitrauktų iš Izraelio kad ir kitą rytą.
„Orange“ nebenori palaikyti Izraelio režimo. Apie tokį ketinimą pareiškė ir kai kurios Vakarų organizacijos, žmogaus teisių grupės, akademinės institucijos, verslo kompanijos. Neseniai Izraelį dėl jo politikos Palestinos atžvilgiu pasmerkė net JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama).
Kovą boikotuoti Izraelį pasiūlė ir Kanados organizacija Canadian Quakers.
2005 m. liepą įkurtas Palestiną palaikantis boikoto judėjimas (BDS), pasisakantis prieš Izraelio režimo agresyvią ekspansionistinę politiką, vienija 171 organizacijų. BDS propaguoją visokeriopų formų Izraelio boikotą, kol jo politika atitiks tarptautinės teisės reikalavimus.
Boikotuotojai siekia, kad Palestina nustotų būti okupuota ir kolonizuojama Izraelio, teisių lygybės arabams (palestiniečiams) Izraelyje.
Europos Sąjunga sustabdė visus grantus ir finansavimą, skirtą Izraelio bendrovėms, užsiimančiomis nelegaliomis statybomis Palestinoje.
Per pusę milijono izraeliečių gyvena daugiau kaip 120 nelegalių gyvenviečių okupuotose Vakarų Kranto ir Rytų Jeruzalės teritorijose.
Šaltinis: presstv.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]