Lapkričio 13 d. Lietuvos ugdymo įstaigose vyks įspėjamieji dviejų valandų streikai. Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis neslepia, kad švietimas jam visiškai nerūpi: atostogauti jis išėjo per patį pedagogų protestų įkarštį bei Seime svarstant kitų metų valstybės biudžetą. Tačiau streiko dieną, jau grįžęs iš atostogų, jis visgi sutiko susitikti su streikus rengiančių profesinių sąjungų atstovais.
Iš ministro streikuojantys pedagogai tikėjosi išgirsti, ar prasidės realios derybos dėl to, kad finansavimas kitais metais švietimui būtų didinamas tiek, kad mokiniams ugdymosi sąlygos būtų grąžintos į 2009 m. lygį; kad ikimokyklinių įstaigų pedagogai pagal atlyginimus būtų prilyginti bendrojo ugdymo mokytojams; kad būtų mažinama vaikų darželių grupėse ir mokyklų klasėse.
Pasak streiko organizatorių, Švietimo ir mokslo ministerija ir toliau ignoruos profesinių sąjungų reikalavimus, įvyks terminuoti, o jei reiks – ir neterminuoti streikai. Taip pat rengiamasi ir akcijoms gatvėse prie valdžios įstaigų.
„Mus palaiko pažangių ugdymo įstaigų vadovai, tėvai, kurie supranta, kad ne tankuose ir ginkluose šalies saugumas, o sąmoningoje, pilietiškoje ir kūrybingoje visuomenėje. Ar tokią turėsime, labai daug priklauso nuo kiekvieno iš mūsų, todėl tą suvokdami ir ryžomės kovoti už šalį, kurioje norime gyventi patys ir matyti augančius savo vaikus ir anūkus“, - sako Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas.
Ministras D. Pavalkis streikus pavadino neteisėtais.
„Streikas rengiamas nesilaikant teisės aktų ir net nebandžius konstruktyviai kalbėtis“, - sako Lietuvos švietimo ir mokslo sferos lyderis. - Teisinėje valstybėje visi turi laikytis įstatymų.“