2024 m. lapkričio 20 d.

 

Prasideda XXIV senosios muzikos festivalis „Banchetto Musicale: Garsai iš Rytų ir Vakarų“

1
Paskelbta: 2014-09-08 10:54 Autorius: ekspertai.eu

Šiandien koncertu „Aistros alegorija“ prasideda XXIV senosios muzikos festivalis „Banchetto Musicale: Garsai iš Rytų ir Vakarų“

2014 m. rugsėjo 8 dieną Vilniuje startuoja kasmetinė senosios muzikos šventė – XXIV senosios muzikos festivalis „Banchetto musicale“. Daugiau kaip dvi savaites truksiantis rudens festivalis šiemet klausytojus pakvies į aštuonis koncertus, kuriuos surengs Lietuvos ir užsienio atlikėjai, pateikdami išskirtines senosios – viduramžių, Renesanso, baroko muzikos programas, šiemet aprėpiančias ne vien Vakarų tradiciją, bet ir egzotiškąsias Rytų šalis.

Taigi šių metų festivalio tema – „Garsai iš Rytų ir Vakarų“ – sieks atskleisti, kokios skirtingos muzikos tradicijos gyvavo praeityje. Koncertuose išgirsime ne tik labiau mums pažįstamus Vakarų Europos liudijimus, bet ir iš Rytų kilusį muzikinį paveldą, čia skleisis netikėti susitikimai – skirtingų pasaulių, įvairių tautų, skirtingų religijų. Tačiau daugelis tokių susitikimų jau liudys apie bendrystę – netikėtą krikščionių, žydų ar islamo muzikos istorinį bendrabūvį, stulbinamus intonacinius, derminius ar kitokius tolimų melodijų panašumus.

Ypatingo dėmesio nusipelno rugsėjo 8 d. 19 val. Valdovų rūmuose vyksiantis teatralizuotas festivalio atidarymo koncertas „Aistros alegorija: „Giesmių giesmė“  Vakarų ir Rytų tradicijose“, kurį atliks Belgijos ansamblis „Zefiro torna“, Vokietijos ansamblis „Vocalconsort Berlin“ ir iš Tuniso kilusi charizmatiškoji dainininkė bei aktorė Ghalia Benali. Karaliui Saliamonui priskiriama „Giesmių giesmė“ iš Senojo Testamento – tai poema apie žemiškąją meilę, patraukianti vaizdingumu, atviru erotiškumu bei ypatinga įtaiga, kuri traktuojama ir kaip dieviškosios meilės alegorija, misticizmo impulsas. Nuo pirmųjų amžių „Giesmių giesmė“ tapo daugybės Vakarų ir Rytų menininkų įkvėpimo šaltiniu.

Koncerte „Aistros alegorija“ išgirsime, kaip autentiški „Giesmių giesmės“ posmai prabyla Vakarų Europos muzikos kūrėjų Machaut, Dunstable, Lasso, Grandi, Monteverdi ir kt. vokalinėse kompozicijose, o Ghalia Benali kurs neužmirštamą muzikinį vyksmą iš tradicinių arabų dainų, sufizmo poetų ir naujosios kartos poezijos.

Šią savaitę festivalyje nuskambės dar du koncertai: ketvirtadienį Valdovų rūmuose meilės sezonų temą atskleis choras ir konsortas „Brevis“ programoje „Stagioni d‘Amore: Koncertiniai madrigalai XVII a. pradžios Italijoje ir Zigmanto Vazos dvare skirtingais metų laikais“. O sekmadienį Šv. Kotrynos bažnyčioje Ispanijos ansamblis „Zejel“ dalinsis su klausytojais atsiminimais iš Rytų koncerte „La memoria de Oriente: Andalūzijos, arabų, turkų ir sefardų muzika Iberijos pusiasalyje“. Vokalas, perkusija ir egzotiški rytietiški instrumentai nukels į viduramžių Ispaniją, kur tarpusavyje persipynę gyvavo skirtingos kultūros ir muzikinės tradicijos. Bilietus į visus festivalio koncertus galima įsigyti www.bilietai.lt. Festivalio koncertai vyks iki rugsėjo 24 dienos.

XXIV senosios muzikos festivalio „Banchetto Musicale: Garsai iš Rytų ir Vakarų“

Programa

Rugsėjo 8 d., pirmadienį, 19.00 val. Valdovų rūmai, Katedros a. 4

Aistros alegorija: Giesmių giesmė Vakarų ir Rytų tradicijose. Ghalia Benali, balsas, ir ansamblis Zefiro Torna (Belgija). Ansamblis Vocalconsort Berlin (Vokietija)

Rugsėjo 11 d., ketvirtadienį, 19.00 val. Valdovų rūmai, Katedros a. 4

Stagioni d‘Amore: Koncertiniai madrigalai XVII a. pradžios Italijoje ir Zigmanto Vazos dvare skirtingais metų laikais.  Choras ir konsortas Brevis (Lietuva, Lenkija, Vokietija).

Rugsėjo 14 d., sekmadienį, 18.00 val. Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilniaus g. 30.

La memoria de Oriente: Andalūzijos, arabų, turkų ir sefardų muzika Iberijos pusiasalyje. Ansamblis Zejel (Ispanija).

Rugsėjo 15 d., pirmadienį, 19.00 val. Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilniaus g. 30.

Turcaria: Barokiniai Rytų muzikos įvaizdžiai Europoje. Ansamblis Les Esprits Animaux (Nyderlandai)

Rugsėjo 18 d., ketvirtadienį, 18.00 val. Valdovų rūmai, Katedros a. 4.

Aux côtés de Rameau: Skiriama Jean-Philippe Rameau (1683–1764) metams. François Joubert-Caillet, viola da gamba ir Philippe Grisvard, klavesinas (Prancūzija).

Rugsėjo 20 d., šeštadienį, 18.00 val. Šv. Ignoto bažnyčia, Šv. Ignoto g. 6.

Tarp žemės ir dangaus: Islamo ir viduramžių krikščionių giesmės. Ansamblis Gilles Binchois (Prancūzija, Marokas, Graikija)  Koncertas nemokamas.

Rugsėjo 21 d., sekmadienį, 16.00 val. Taikomosios dailės muziejus, Arsenalo g. 3a.

Il bel danzar: Iš Guglielmo Ebreo Pezariečio šokių traktato De pratica seu arte tripudii (c. 1463). Ansamblis Banchetto musicale (Lietuva, Jungtinė Karalystė, Belgija).

Rugsėjo 24 d., trečiadienį, 19.00 val. Valdovų rūmai, Katedros a. 4.

Šventieji tiltai: XVI–XVII a. žydų, krikščionių ir musulmonų psalmės. Ansamblis Sarband (Turkija) Choras ir konsortas Brevis (Lietuva, Lenkija, Vokietija, Švedija).

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. R
(2014-09-09 22:11:18)
(83.190.102.37) Parašė:

atidarymo koncertas buvo nuostabus, pribloškianti "tunisietė" dainininkė



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras