Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius su atsakingų institucijų atstovais aptarė kovos su šešėliu rezultatus ir tendencijas.
Valstybės ekonominės bei finansinės kontrolės ir teisėsaugos institucijų komisijos posėdyje dalyvavęs premjeras teigiamai įvertino faktą, kad pirmąjį šių metų ketvirtį iš nelegalios apyvartos institucijoms pavyko išimti dvigubai daugiau tabako gaminių negu per 2012 metų I ketvirtį.
„Tačiau nemažėja alkoholinių gėrimų ir naftos produktų nelegali apyvarta. Norint didesnio efekto, būtina užtikrinti geresnį tarpinstitucinį bendradarbiavimą, ypač regionų lygmeniu“, – sakė Vyriausybės vadovas ir pažymėjo, kad kitas komisijos posėdis bus skirtas aptarti tarnybų veiklos rezultatus regionuose.
Premjero teigimu, daug dėmesio turi būti skirta mokestiniams nusikaltimams ir pažeidimams, kurie yra išoriškai mažiau pastebimi, tačiau jais daroma žala biudžetui esą yra dar didesnė.
„Tokių nusikaltimų tyrimas būna itin sudėtingas – numatytas nemažas skaičius kriminalinės žvalgybos ir baudžiamojo persekiojimo priemonių, kurios realizuojamos bendradarbiaujant teisėsaugos institucijoms, muitinei, VMI ir prokuratūrai. Jau šiemet šalyje padidėjo atskleistų ekonominio finansinio ir mokestinio pobūdžio nusikalstamų veikų skaičius, išaugo areštuoto turto, kuriuo bus užtikrintas žalos atlyginimas, vertė“, – pabrėžė Ministras Pirmininkas.
Premjero A. Butkevičiaus nuomone, viena didžiausių problemų kovojant su mokestiniais nusikaltimais – atsiskaitymo grynaisiais pinigais teisės aktų spragos. Todėl Finansų ministerijai ir Lietuvos bankui pavesta pateikti siūlymus dėl grynųjų pinigų apyvartos mažinimo priemonių, „atsižvelgiant į sąžiningo ir skaidraus verslo lūkesčius“, rašoma Ministro pirmininko tarnybos pranešime.
Komisijai pavesta peržiūrėti Baudžiamojo kodekso ir Administracinio teisės pažeidimų kodekso nuostatas dėl atsakomybės už kontrabandą taikymo. Taip pat bus siekiama sustiprinti analitinį kriminalinės žvalgybos, ikiteisminio tyrimo ir ekonominės analizės potencialą.
„lrv.lt“, „ekspertai.eu“ inf.
Eilinį kartą paskaitai tokių tuščių vyriausybės vadovo paistalų ir pagalvoji - gal tikrai premjeras nieko nėra girdėjęs ir nieko nežino apie Lietuvoje klestinčią politinę korupciją, kuri yra ne tik šešėlio, bet ir dienos šviesoje politikų viešai vykdomų nusikaltimų gelžbetoninis pagrindas?
Ar premjeras nežino enciklopedinių tiesų, kad "korupcija tradiciškai skirstoma į „didžiąją korupciją“ - prekyba įstatymais, teismų sprendimais bei valstybiniais užsakymais - bei „mažąją korupciją“ - policininko ar mediko papirkimas, dovanėlė dėstytojui už geresnį pažymį"?
Ar premjeras nežino, kad politinės korupcijos stogas yra Generalinė prokuratūra su jos vadovybe priešakyje ir kad pradėti kovą su korupcija reikia būtent nuo teisėsaugos, kuri dangsto visus iki vieno nusikaltimus, susijusius su aukštais politikais?
Ar premjeras nežino, kad pirmiausia dėl politinės korupcijos piliečiai emigruoja iš Lietuvos?
Todėl premjerui, kad žmogus imtų šiek tiek orientuotis, ekspertai.eu rekomenduoja nenaują publikaciją "Greita Generalinio prokuroro Dariaus Valio reakcija, ginant rimtus stambaus masto nusikaltėlius".