2024 m. balandžio 15 d.

 

Premjeras tvirtina Estijai jau pateikęs pasiūlymą dėl Visagino AE

Paskelbta: 2013-05-28 14:19 Autorius: Naujienų redaktorius
Pav. iš „crystalgraphics.com“
Pav. iš „crystalgraphics.com“

Estijos prezidentui Toomui Hendrikui Ilvesui sakant, kad jo šalis dalyvautų steigiant bendrą įmonę Visagino atominės elektrinės (VAE) projektui plėtoti, jei tik Lietuva pateiktų gerą pasiūlymą, premjeras Algirdas Butkevičius tvirtina, jog toks pasiūlymas jau pateiktas prieš daugiau nei mėnesį.

„Jau Estijai yra pateikti pasiūlymai prieš gerą mėnesį. Labai keista, kad dar pastaruoju metu yra kalbama, kad vyriausybė neapsisprendė, vyriausybė nežino. Tie žmonės, kurie tai kalba, turėtų prisiimti tam tikrą atsakomybę ir neskleisti tokio melo. Lietuvos energetikos instituto atlikta studija yra pristatyta ir Estijai su Latvija. Yra numatytos sąlygos, kokiomis būtų galima atominę elektrinę statyti, bet tik radus bendrą sutarimą su partneriais“, - antradienį interviu LRT radijui kalbėjo ministras pirmininkas.

ELTA primena, kad pirmadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė, susitikusi su T. H. Ilvesu, pripažino, jog Lietuvos vyriausybė galų gale turi pateikti vieną poziciją dėl VAE.

„Lietuvos vyriausybė dar neturi aiškaus sprendimo. Aš esu siūliusi politinėms partijoms pareikšti savo poziciją šiuo klausimu, pasirašyti savotišką memorandumą, tačiau tas vis dar nėra padaryta. Todėl nėra ir aiškumo“, - apgailestavo prezidentė.

Estijos prezidentas į klausimą, kaip Estija reaguotų, jei gautų pasiūlymą statyti AE kartu, atsakė, kad nenori užbėgti įvykiams už akių.

„Aš negaliu teigti, ką mes atsakytume, jeigu toks pasiūlymas būtų pateiktas. Jeigu tai bus geras pasiūlymas, mes jį priimsime“, - atsakė T. H. Ilvesas.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai