Seime per Europos Sąjungos parlamentų pirmininkų konferenciją Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje, kaip ES šalyse senbuvėse, mažėja euroentuziastų. 2004 metais beveik du trečdaliai Lietuvos piliečių teigė, kad ES įvaizdis yra teigiamas. Šiuo metu taip mano tik 4 iš 10 apklaustųjų.
„Galbūt Lietuvos piliečiai atsikrato nepagrįstų lūkesčių, kad narystė ES išspręs visas šalies vidaus problemas, užtikrins ekonominę gerovę ir socialinę apsaugą. Šiuo požiūriu Lietuvos gyventojai panašėja į vidutinį europietį, ypač Europos Sąjungos senbuvį, kuris į Europos Sąjungą žiūri skeptiškiau“, – kalbėjo Lietuvos Vyriausybės vadovas.
Jis svarstė, kad prie didėjančio ES piliečių nesaugumo prisidėjo ekonominė krizė. Kita jautri šiandieninė ES problema esą demokratijos trūkumas. Mat naujausi „Eurobarometro“ rezultatai rodo, kad apie 66 proc. ES piliečių netiki, jog jų balsas Europos Sąjungoje yra svarbus.
„Manoma, kad Europos Sąjungos institucijos yra nutolusios nuo piliečių ir mažai jiems atskaitingos, o šių institucijų veikimo principai sudėtingi ir sunkiai suprantami“, – sakė A. Butkevičius.
Anot jo, dėl šių priežasčių reikia prisiminti ne tik Europos Parlamento vaidmenį ES, bet ir nacionalinių parlamentų, kaip atstovaujamosios demokratijos nacionaliniu lygiu, vaidmenį.
„Nepaisant to, kad dėl galių delegavimo tarptautinei organizacijai Europos Sąjunga kartkartėmis pavadinama „Jungtinėmis Europos Valstijomis“, būtina nepamiršti, kad sprendimus svarbiausiais klausimais turi priimti būtent nacionaliniai valstybių narių parlamentai“, – tvirtino premjeras.
„Žinių radijo“, „ekspertai.eu“ inf.