2024 m. gegužės 26 d.

 

Prezidentė: nusikalstamais būdais įgytas turtas privalo būti konfiskuotas

Paskelbta: 2010-08-26 12:01 Autorius: ekspertai.eu
Kada, ir ar iš viso drįs Prezidentė pagaliau imtis tikrai radikalių priemonių prieš mafijinių grupuočių klanų, esančių valdžios struktūrose, pagrindinį buferį ir globėją - Prokuratūrą?PrezidentėPrezidentės spaudos tarnyba pranešė, kad Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtos ir Seime registruojamos Baudžiamojo kodekso pataisos (1,2), sudarysiančios realias galimybes konfiskuoti visą nusikalstamais būdais įgytą turtą. „Išplėstinis konfiskavimas - visiškai nauja ir efektyvi priemonė kovai su korupciniais ir ekonominiais nusikaltimais. Jis sukurs patikimą teisinę prielaidą konfiskuoti visą nusikalstamais būdais sukauptą turtą, kad ir kaip išradingai jis būtų paslėptas. Suteikę teisėsaugai veiksmingą ginklą, reikalausime ir realaus rezultato," - sakė Prezidentė. Prezidentės pasiūlytos pataisos sukurtų patikimas prielaidas išgyvendinti vieną gėdingiausių problemų - teisėsaugos bejėgiškumą prieš asmenis, kurių kaltės įrodymai formaliai nėra pakankami, nors įspūdingas turimo turto ir teisėtų pajamų santykis liudija, kad asmuo savo materialinę gerovę kuria nusikalstamais būdais, o jo užimamos pareigos, ryšiai ar gyvenimo būdas leidžia nesunkiai suvokti, kokie tai būdai. „Apmaudu, kai esmines permainas žadantys įstatymų projektai „tikslinami" tol, kol praranda veiksmingumą. Korupcijos mastai, nusikaltėlių įžūlumas ir išradingumas bandant išvengti atsakomybės, verčia imtis pačių radikaliausių priemonių,- kalbėjo šalies vadovė". Tai labai geros ir laukiamos iniciatyvos. Tačiau jos neturės absoliučiai jokios realios vertės iki tol, kol nebus rasti būdai, kaip pažaboti atvirai nusikaltamą pačios Prokuratūros veiką, kuriai metų metais net "nesiseka"nustatyti tų, kurie valstybės sąskaita tokį turtą neteisėtai įsigyja. Šimtamilijoninė nacionalinio stadiono afera, sąmoningai trečius metus iš eilės beveik netiriama VEKS afera, milijardiniai viešieji pirkimai, E. Kusaitės byla, pedofilijos ir žudymų byla - tai tik nedidelė dalelė Prokuratūros perlų. Bylų falsifikavimas, vilkinimas iki kol sueina senaties terminai ar dažnai tiesiog apsimetinėjimas nieko nematančiais ir nežinančiais, tai kasdienė Prokuratūros vadovybės duona. Todėl skubiai reikia atsakyti į iki šiol niekieno neatsakomą klausimą - ką daryti, jog pirmiausia būtų pažabota pačios Prokuratūros kriminalinės veikos, ir ši institucija, kuri kiekvieną dieną daro milžinišką žalą valstybei, pavirstu institucija analogišką toms, kokios yra Jungtinėje Karalystėje, Skandinavijoje, Nyderlanduose, JAV, Kanadoje, Singapūre ar Australijoje? Tad kada, ir ar iš viso drįs Prezidentė pagaliau imtis tikrai radikalių priemonių prieš mafijinių grupuočių klanų, esančių valdžios struktūrose, pagrindinį buferį ir globėją - Prokuratūrą?  
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras