2024 m. balandžio 23 d.

 

Prezidentė smurto prieš vaiką pasmerkti neišdrįso

Paskelbta: 2012-05-04 03:31 Autorius: ekspertai.eu
D. GrybauskaitėBalandžio pabaigoje grupė meno, kultūros, visuomenės veikėjų bei signatarų kreipėsi į LR Prezidentę Dalią Grybauskaitę."Ar Jūs, kaip valstybės vadovė, galite viešai pasmerkti smurtą, kurio Lietuvos valstybės vardu buvo imtasi prieš Garliavos mergaitę, ir užtikrinti, kad daugiau prieš mergaitę smurtaujama nebus?", - toks vienintelis ir labai paprastas ir aiškus klausimas buvo užduotas šalies vadovei.Skelbiame Prezidentės atsakymą. "Šioje situacijoje svarbiausia vaiko interesai, kuriems apginti turi būti dedamos visos įmanomos pastangos. Visos institucijos, nuo kurių priklauso mergaitės likimas, privalo daryti viską, kad vaiko teisės būtų garantuotai apsaugotos. Prievarta vaiko atžvilgiu netoleruotina. To neleido daryti ir Kėdainių rajono apylinkės teismas 2012 m. kovo 22 d. nutartyje, kurioje teismas konstatavo, kad prievarta gali būti naudojama ne prieš vaiką, o pašalininant kliūtis sprendimui įvykdyti", - atsakė D. Grybauskaitė. EKSPERTAI.EU komentaras Taigi smurtas prieš vaiką nepasmerktas. Pasak Prezidentės, nors prievarta vaiko atžvilgiu ir netoleruotina, tačiau ji galima ir nebaudžiama, ką patvirtino ir kovo 22 d. įvykiai ir tolesnė valdžios institucijų reakcija į tuos įvykius. Teigiama, kad "prievarta gali būti naudojama ne prieš vaiką, o pašalinant kliūtis sprendimui įvykdyti". Tačiau ką daryti, jei ta pagrindine kliūtimi yra tapusi pati mergaitė, kuri intuityviai nenori eiti į savo pražūtį? Ponia Prezidente, ar jums neatrodo, kad jūsų atsakymas yra absoliučiai demagoginis ir labai žiaurus, leidžiantis suprasti, kad pagrindinė pedofilijos bylos liudininkė, nori to kas ar nenori, vis tiek vienaip ar kitaip bus likviduota, taip kaip ir yra suplanuota neturinčių kitos išeities apsiseilėjusių dėdžių? P.S.  Labai nemalonu, tačiau tenka jums priminti, kad iki šiol nesulaukta atsakymų į kovo 25. d laišką "Nebijokite būti patvorinėmis. Pasakykite STOP".  
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras