Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį susitiks su lietuvių tremties vietas lankančiais „Misijos Sibiras 2013” dalyviais bei bendrijos „Lemtis” atstovais.
Susitikimui parinkta simbolinė data – Europoje bus minima stalinizmo ir nacizmo aukų atminimo diena, o Lietuvoje – Baltijos kelio 24-osios metinės.
Renginyje bus diskutuojama apie pilietiškumo ugdymą ir istorinės atminties išsaugojimo svarbą.
Į diskusiją taip pat atvyks „Misijos Sibiras 2009” dalyvis, aktyviai prie savanoriškos veiklos prisidedantis ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai” medaliu apdovanotas atlikėjas Gabrielius Liaudanskas-Svaras, „Misijos Sibiras” patarėjų tarybos narys, Sąjūdžio veikėjas ir grupės „Antis” lyderis Algirdas Kaušpėdas ir viena iš Baltijos kelio organizatorių Angonita Rupšytė.
„Misija Sibiras” – tai 2005 m. prasidėjęs projektas, kurio pagrindinis principas yra lietuvių tremties vietų lankymas, kapaviečių ir aplinkos tvarkymas, kontakto su tenykščiais gyventojais užmezgimas. Pirmosios ekspedicijos buvo surengtos 2006 m., kai projekto dalyviai vyko į Irkutską, Tomską bei Komijos Respubliką. Projektas gavo kelis apdovanojimus už patriotiškumo, pilietinių ir tautinių vertybių ugdymą.
Bendrija „Lemtis” – tai dar 1992 m. įkurta organizacija, kuri taip pat organizuoja ekspedicijas į buvusias tremties vietas, renka ir saugo sovietinės okupacijos metais represuotų Lietuvos piliečių kultūrinį ir materialinį palikimą.
Eltos inf.
Būtų labai gražu, jei tokių ekspedicijų dalyviai tokia proga susitiktų ne tik su kovotoja už Lietuvos nepriklausomybę, Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite, bet ir su jos buvusiu partiniu kolega Mykolu Burokovičiumi, su kuriuo tuo metu dar būsimoji šalies vadovė turėjo garbės padirbėti bei gauti atlygimą ir po Nepriklausomybės Akto paskelbimo 1990 m. kovo 11 d.
Galima spėti, kad ne tik prezidentė Dalia, bet TSKP platformininkas Mykolas iš tiesų tada kovojo savo mažuosius karus ir būdamas (kaip ir Dalia) nepriklausomybės priešininkų stovykloje, iš tikrųjų visa širdimi buvo už tai, kad Lietuva taptų laisva ir nepriklausoma.
Tad pirmyn, lietuvių tremties vietas lankantys atstovai, susitikite ir su daugiau žinomų bei nusipelniusių asmenybių padiskutuoti apie pilietiškumo ugdymą ir istorinės atminties išsaugojimo svarbą.
Šia proga visiems rekomenduojame pasižiūrėti prezidentūros sukurtą dokumentinį videofilmą „Prezidentė: „Tremtiniai stiprina meilę Tėvynei ir tikėjimą teisingumu”. Malonių akimirkų:
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]