2024 m. liepos 24 d.

 

Prezidentės klausiama, kokios konkrečiai institucijos, konkrečiai kada ir konkrečiai kokią informaciją pateikė

48
Paskelbta: 2013-03-30 11:12 Autorius: ekspertai.eu

Didįjį Penktadienį, kovo 29 dieną, Respublikos prezidentei Daliai Grybauskaitei buvo įteiktas 555 „Tiesos“ judėjimo dalyvių atviras laiškas, kuriame jau jau nesuskaičiuojamą kartą teigiama, kad Garliavos istorija klampina valstybę į melą ir smurtą.

Jame primenamas pernai gegužės 17-ąją prezidentės visuomenei duotas ir iki šiol netesėtas pažadas ištirti, ar Garliavos antpuolio metu buvo naudota prievarta.

Laiško autoriai teigia, kad „tragiška Garliavos istorija vis giliau klampina valstybę į melą ir smurtą, verčia viešąjį Lietuvos gyvenimą farsu“.

Jie atkreipia dėmesį, kad „per dešimt mėnesių prezidentei atskaitingos institucijos nepateikė visuomenei aiškaus ir pagrįsto atsakymo dėl prievartos panaudojimo Garliavoje ir jo teisėtumo. Teisėtvarkos šiuo metu atlikti tyrimai, kaip sovietų laikais, neigia pačią tikrovę ir glumina visuomenę prieštaringumu.“

Kaip gluminantis pavyzdys nurodomas Klaipėdos apygardos prokuratūros, Klaipėdos apylinkės ir apygardos teismų sprendimas, aiškinantis, kad „jėga jos [Garliavos mergaitės] atžvilgiu buvo naudojama“, tačiau vaiko „atžvilgiu nebuvo naudotas nei fizinis, nei psichologinis smurtas“.

„Mes pastebime, kad melo ir smurto lydima Garliavos istorija vis akivaizdžiau naudojama policinės valstybės tvarkai įtvirtinti. [..] Farsas, kurį, Jums neprieštaraujant, iš tragiškos Garliavos istorijos šiandien kuria valdžia, specialiosios tarnybos ir jų kontroliuojama žiniasklaida, yra neskoningas, ciniškas, makabriškas. Jis ardo moralinius valstybės pamatus, kėsinasi į humanišką piliečių bendrabūvį. Jo režisieriai atvirai tyčiojasi iš Lietuvos visuomenės ir valstybės. Todėl raginame Jus kuo greičiau šį makabrišką farsą sustabdyti“, – rašome laiške Respublikos prezidentei.

Prezidentei primenama: „Konstituciją pamynęs Garliavos smurto aktas privalo sulaukti aukščiausio lygmens politinio įvertinimo. Valdžios smurtavimą Garliavoje turi ištirti savarankiški, nešališki, specialiųjų tarnybų nekontroliuojami teisėtvarkos pareigūnai.“

Taip pat valstybės vadovė raginama „būti visiems lygiai teisinga ir asmeniškai pasirūpinti ne tik Ventos, bet ir Garliavos mergaitės likimu“. Laiško autoriai reikalauja, kad Garliavos mergaitei būtų sudarytos sąlygos bendrauti su artimaisiais ir draugais, leista su ja susitikti žinomiems žmogaus teisių gynėjams ir autoritetingiems medikams.

„Piliete Prezidente, nors teigiate, jog „esate apolitiška“, būtent Jums bendrapiliečiai patikėjo penketą metų būti pirmąja valstybės politike – atsakingai rūpintis tautos likimu. Nuo Jūsų politinės laikysenos šiuo metu esmingai priklauso, ar tautos gyvenimas bus grindžiamas tiesa ir teisingumu, ar valstybėje bus gerbiamas žmogaus orumas. Primename Jums, kad principingai neginant piliečių teisių ir laisvių, vaikų orumo, Jūsų vadovaujama Lietuvos valstybė ima iškrypti iš demokratinio ir humaniško raidos kelio, ji įgyja vis atgrasesnių policinės tvarkos bruožų“, – baigia prezidentei adresuotą laišką 555 „Tiesos“ judėjimo dalyviai.

Prezidentė labai gerai žino, kad ne tik tūkstančiai eilinių žmonių, bet ir Lietuvos Konstitucijos kūrėjai  - Kazimieras Motieka, Zita Šličytė, Liudvikas Narcizas Rasimas - Garliavos šturmą įvertino kaip šiurkštų pasikėsinimą į konstitucinę valstybės santvarką.

Jei prezidentė ignoruoja (sunku tuo patikėti) ir šių tituluotų teisininkų nuomonę, tai į labai nepatogią padėtį stato nemažą dalį Lietuvos piliečių ir rinkėjų.

Juk pasitikėti tokiais valdžios lyderiais, kurie yra bejėgiai prieš Konstitucijos trypimą ir niekinimą, yra labai keblu, jau nekalbant apie minimalią pagarbą.

Ekspertai.eu siūlo prezidentei siūlo dar kartą prisiminti kelias akimirkas iš šio įspūdingo reginio:

Iš karto po beprecedenčio jėgos struktūrų akto prieš taikius piliečius, ankstyvą 2012 gegužės 17 d. rytą, pati prezidentė D. Grybauskaitė per visus informacinius kanalus pareiškė, kad "visos atsakingos institucijos privalo ištirti, ar prieš vaiką nebuvo naudojama prievarta ir įvertinti visas vaiko perdavimo aplinkybes bei dalyvavusių institucijų veiksmus".

"Ne kartą pabrėžiu ir savo pozicijos nekeičiu, prievarta vaiko atžvilgiu negalima", - tąkart nedviprasmiškai išsakė savo poziciją šalies vadovė.

Tačiau, praėjus beveik vienuolikai mėnesių nuo šio istorinio įvykio, piliečiai taip ir nežino, ką prezidentei pateikė (ir ar iš viso pateikė) tos visos atsakingos institucijos, kurios įvertino visų dalyvavusių institucijų veiksmus.

Todėl ekspertai.ei kreipiasi į D. Grybauskaitę prašydami pateikti visą išsamią informaciją savo rinkėjams ir pranešti, kokios konkrečiai institucijos, konkrečiai kada ir konkrečiai kokią informaciją pateikė prezidentei apie visų dalyvavusių institucijų veiksmus.

Kaip žinoma, prezidentūros viešieji ryšiai veikia kaip laikrodis, piliečiai iki smulkmenų žino apie kiekvieną prezidentės žingsnį, ar tai būtų su vaikučiais kartu į medį keliamas inkilas, ar su tautodailininkėmis pinamos verbos, ar apsilankymas Žaislų muziejuje. Galbūt galimai Garliavos atveju prezidentūros viešieji ryšiai sušlubavo ir visuomenės nepasiekė ta informacija, kuri turėjo pasiekti.

Todėl ekspertai.eu neabejoja, kad iš karto po šv. Velykų prezidentūra suteiks visą prašomą informaciją, bei tuo pačiu išsamiai pakomentuos tų visų atsakingų institucijų, kurios įvertino visų dalyvavusių institucijų veiksmus, pateiktą medžiagą.

P. S. Visuomeninės komisijos 2012 metų gegužės 17 dienos smurto aktui Garliavoje ištirti principines išvadas galite prisiminti ČIA.

**************

P. P. S.

"Nors oras labiau primena Kalėdas, pradedu ruoštis Velykoms. Linkėjimai!", - šiandien savo FB paskyroje informavo prezidentė ir pridėjo nuotrauką su kiaušiniais.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
48. Lietuvos tikrovė
(2013-04-25 15:10:16)
(193.219.14.225) Parašė:

Šitai vilniaus gaujai, kuri save vadina valdžia nusispjaut į Lietuvos piliečius, jie net nekreipia į mus dėmesio o Lietuvos žmoneliams lieka tik patarlė šunys loja, o karavanas eina, nes mes jau ir patvoriniai ir šunauja ir runkeliai ir iš viso kaip drįstame prasižioti reikalaudami tiesos47. Kim Kardashian tape
(2013-04-09 16:10:53)
(176.31.47.88) Parašė:

Cheers for a excellent write-up -- to provide rear just a little, heres a new offer by our best 100: 15. Common sense are certain to get an individual coming from a to M. Creativity will need a person all over the place. -- Albert Einstein46. kim kardashian movie
(2013-04-07 07:48:17)
(37.59.247.47) Parašė:

Appreciate it to get a really great write-up - to provide returning a little, heres any price coming from my top 100: 62. Destroy is not unhealthy unless you ingest the idea. : Later on Clark45. molis
(2013-04-02 16:32:55)
(87.247.64.47) Parašė:

Keista , akla pozicija nereaguoti.... Paaiškinkite JE Prezidentė, kur yra neteisūs tautos iniciatyvūs atstovai. Tik NETYLĖKITE! Nes tylėjimas prilygintinas abejingumui tampa nusikaltimu...44. NESUPRANRAMA
(2013-04-02 13:02:57)
(178.16.43.146) Parašė:

Kodėl Prezidentė eilinį kartą neatsako į LIETUVOS Konstitucijos kūrėjų K.Motiekos, Z.Šličytės, L.Rasimo klausimus. Tai nepagarba JIEMS. Ar galima gerbti Prezidentę.43. Algimontė
(2013-04-02 11:05:56)
(86.38.182.183) Parašė:

Prezidentė neskaito ekspertai. eu, nes jis kaip zonoje, prezidentūroje yra blokuojamas. Prezidentūroje skaitomas tik lietrytis, buvus komsomolka. Tad iš kur mergaitei tautos, piliečių nuomonė? O gal ne honoras ką ne elitas, o pasak ,,demagogijos politologo'' Bielinio, prastuomenė apie viską supranta ir galvoja.42. kvailių
(2013-04-02 07:33:22)
(46.249.170.150) Parašė:

kompanija,o kaip žinia-į kvailus klausimus neatsakinėjama.Jei jums dar neaišku,kad kaip niekad anksčiau tiriama,ko pasėkoje jau pradėjo judinti Venckienę,tai ką čia jums beaiškinsi.Ji gi sukūrė šią istoriją,o mergaitę kažkaip reikėjo paimti.Ne nuo ten ieškote tiesos.41. +
(2013-04-02 02:05:18)
(78.60.156.126) Parašė:

Matot, kad į raštus mūsų valdžia nebeatsako.Reikia surasti kitą būdą perlaužti šitą atrankinę klausą. Manau, tą gali padaryti tik nepriklausoma televizija , lietuviškas Al Jazeeros ir BBC variantas.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras