Italijos ir Izraelio okeanologai rado 12 m ilgio monolitą 40 m gylyje prie Sicilijos. Mezolito laikų radinys, pagamintas žmonių, atverčia naują puslapį ikiistorinės civilizacijos tyrimuose.
Akmuo yra dviejų dalių ir turi tris skyles. Jam yra 9150–9550 metų.
Pasak mokslininkų, radinys patvirtina, kad Sicilijos regione tuo metu žmogaus veikla buvo aktyvi.
Monolitas buvo pjaustomas iš vieno akmens, rasto už 300 m į pietus nuo jo, tuomet perkeltas ir greičiausiai pastatytas. Jis galėjo sverti apie 15 tonų.
Manoma, kad rastasis monolitas buvo religinis centras, šventykla.
Tuo metu toje vietoje, kur dabar yra Sicilijos kanalas, jūros nebuvo. Mokslininkai mano, kad šis radinys gerokai praplės mūsų žinias apie Viduržemio jūros civilizacijas ir jų technologinius pajėgumus. Akivaizdu, kad tuo metu gyvenę žmonės nebuvo primityvūs.
Bene žymiausias mezolito laikų radinys yra monumentalus šventyklų kompleksas Giobekli Tepėje pietryčių Turkijoje. XX a. 7 deš. vokiečių archeologų atkastam kompleksui yra apie 11600 metų.
Sardinijos saloje rasta daugiau kaip 7000 vadinamųjų nuragų – senovinių statinių iš akmenų, gyvavo paslaptinga civilizacija, apie kurią žinoma nedaug.
Šaltinis: sciencedirect.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]