2024 m. balandžio 23 d.

 

Prisidengiant moksline veikla, gali būti siekiama paveikti Lietuvos visuomenės nuomonę dėl Astravo AE keliamų grėsmių

33
Paskelbta: 2018-05-26 05:12 Autorius: ekspertai.eu
Akimirka iš 2016 m. konservatorių kovos, siekiant laimėti Seimo rinkimus. Nuotr. facebook.com
Akimirka iš 2016 m. konservatorių kovos, siekiant laimėti Seimo rinkimus. Nuotr. facebook.com

Konservatoriai Gabrielius Landsbergis, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Dainius Kreivys ir Andrius Kubilius kreipėsi į Lietuvos Mokslų Akademijos prezidentą akad. Jūrą Banį ir į premjerą Saulių Skvernelį dėl gegužės 31 d. Lietuvos mokslų akademijoje organizuojamo seminaro-diskusijos „Baltarusijos energetika dabar ir pastačius atominę elektrinę“, kurį organizuoja Lietuvos energetikos institutas.

Pasak konservatorių ketveriukės, „Lietuvos piliečiai yra aiškiai pasisakę prieš Astravo atominės elektrinės statybas“.

„Savo valią jie išreiškė pasirašydami dėl įstatymo dėl Astravo AE statybų stabdymo projekto ir 65 tūkstančiais parašų pareikalaudami, kad jis būtų priimtas Lietuvos Respublikos Seime“, - konservatoriai priminė savo nesėkmingą 2016 m. rinkiminę kampaniją, siekiant laimėti Seimo rinkimus.

Jie taip pat atkreipė dėmesį, kad „Seimas, 104 parlamentarams vieningai balsavus už, šiuo įstatymu pripažino branduolinę elektrinę, statomą Baltarusijos Respublikoje, Astravo rajone, keliančia grėsmę Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui ir įpareigojo Lietuvos Respublikos Vyriausybę neįleisti elektros energijos iš Baltarusijos, jei joje pradės veikti Astravo AE“.

„Mums kelia didelį susirūpinimą, kad prisidengiant moksline veikla, gali būti siekiama paveikti Lietuvos visuomenės nuomonę dėl Astravo AE keliamų grėsmių. Kyla reali grėsmė, kad šį seminarą-diskusiją Baltarusijos valdžia ir Astravo AE vystytojai panaudos tam, kad tarptautiniuose forumuose, pristatant Astravo AE projektą tarptautinių konvencijų pažeidimų nagrinėjimo kontekste, pateiktų kaip bendradarbiavimo su Lietuvos Respublika faktą“, - cituojama R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Konservatoriai ragina premjerą kreiptis į Mokslų akademiją prašant atsisakyti šio renginio, kad pastaroji, kaip autoritetinga Lietuvos mokslinė institucija, nepatirtų reputacinės žalos ir netaptų autoritarinio režimo propagandos įrankiu. Taip pat prašoma informuoti, kas yra tikrieji šio renginio iniciatoriai ir kas realiai finansuoja šį renginį? Kartu klausiama, kiek prie jo finansavimo prisideda Baltarusijos pusė, bei kokie dalyviai atvyksta iš Baltarusijos ir projekto vystytojų pusės?

„Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos Respublika jau yra priėmusi savo galutinį sprendimą, jog pradėjus veikti Astravo AE elektros energija iš Baltarusijos į Lietuvą nebus įleidžiama, tačiau tikėtina, kad tiek Baltarusijos, tiek Rusijos valdžia šį Lietuvos sprendimą vertina kaip labai žalingą vystomo Astravo AE projekto ekonominiam gyvybingumui, todėl tokiais seminarais ar galimais įvairiais energetiniais šantažais stengsis pakeisti jau padarytus strateginius Lietuvos sprendimus“, - nurodė D. Kreivys.

Ekspertai.eu primena, kad žalią šviesą Astravo AE uždegė konservatoriaus Andriaus Kubiliaus vyriausybė, kuri viską gerai žinojo, sekė informaciją, net susitikinėjo su Baltarusijos aukščiausiais pareigūnais, tačiau nieko nenuveikė, kad prie pat Lietuvos sienos atominė neatsirastų. Baltarusija lemiamus sprendimus  priėmė 2011 metais, kai pasirašė elektrinės statybos kontraktą su Rusijos korporacija „Rosatom“.

Astravo atominė elektrinės klausimas buvo vienas pagrindinių konservatorių kozirių 2016 m. Seimo rinkimuose, tačiau ši korta nesuveikė ir rinkimai buvo pralaimėti.

Keli susiję:

Europos Parlamento narys prabilo apie zombišką Lietuvos situaciją

NSGK pirmininkas informavo apie įspūdingą diplomatijos pasiekimą kovojant prieš Astravo AE

Iki šiol neatsakyta, kodėl bu­vo už­da­ry­ta Ig­na­li­nos atominė elek­tri­nė   

Lietuva nepalieka galimybių Baltarusijai nestabdyti Astravo AE statybų

Žalieji valstiečiai artimiausius kelis metus pasisitengs apsisaugoti valstybę nuo Rosatom ir Rusijos valdžios  

V. Bakas: „Great news! The parliament has agreed for the bill that recognizes the Astrav electricity plant unsafe“

Kodėl prezidentė nenori dalyvauti „Lietuvos išsivadavimo tąsoje“? Kažkas stabdo  

Iš pradžių patvirtinę, kad dalyvaus, Lietuvos ambasados atstovai paskutinę minutę atsisakė  

Proveržis: pasmerkta Astravo AE bei sutarta dėl paramos Ukrainai ir bendradarbiavimo su JAV   

Latvija užėmė Kremliui artimą, nesolidarią su Lietuva poziciją dėl Astravo AE

JOKIO ASTRAVO su Maskvos branduoliniu teroru   

Žalią šviesą Astravo AE uždegę konservatoriai toliau kovoja dėl šios jėgainės statybų sustabdymo

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
33. zuzis
(2018-05-28 13:47:46)
(195.12.167.250) Parašė:

Bepig loti, kai savos neįstengė pastatyti...32. Nemanau
(2018-05-28 12:20:34)
(107.167.112.108) Parašė:

kad tikslinga kyštis į Baltarusijos vidaus reikalus.Ekologija rūpintis reikia Ignalinos raj,laidojamoms radiacinėmis atliekomis 100metams ir kas bus gėlmių vandeniui.31. > 30. stasys
(2018-05-27 22:35:07)
(188.69.213.49) Parašė:

Hmm... matau turi patirties triedimo riekaluose. Turėtų makabriškai atrodyti - apsitriedęs stasys, užlenktais pirštais bando šluostyti skeltąją kūno vietą...30. stasys
(2018-05-27 17:10:00)
(90.134.6.130) Parašė:

Vytuk ..nustok triesti. Jei ko neprisimeni iš savo sąrašo pradėk lenkti pirštus turėtu padėti .29. Vytas
(2018-05-27 16:49:43)
(62.80.225.75) Parašė:

-Konservatoriai "užkniso" su savo fobijomis ir darbais visą Lietuvą. Dar katą tenka priminti Ignalinos AE uždarymo,Mažeikių naftos, Leo.lt, SGD terminalo nuomos aferas Lietuvos žvejybos ir prekybos laivynų išparceliavimą. Dar maža? Kai su jų paiminimu Baltarusija sėkmingai stato AE (ir pastatys), dabar jie siūlo eilinę aferą - nepirkti iš Baltarusijos elektros. Iš ko jie mokosi? Tikriausiai iš D.Trampo, kuris prievartauja ES pirkti jų suskystintas dujas, žymiai brangesnes, nei iš Rusijos. O gal priešingai, tai D.Trampas pasimokė iš mūsų SGD terminalo ir nutarė tai pakartoti pasauliniu mastu. Juk tik amerikoniškos dujos geriausiai dega. O kad jos daug brangesnės, tai nieko tokio, juk mokės ne amerikiečiai, o visa ES, kaip Lietuva dabar.28. jeronimas
(2018-05-26 20:56:09)
(109.76.5.2) Parašė:

Cia virsutine nuotrauka ar nukirpta ,kad nepilnu sastavu?? Nematau Kubyliaus? O gal tas tuometu su dviraciu apziurinejo Astravo atomine ir derino sunaus verslo klausimus su Batka??27. Jei vėjas pūs link MASKVOS
(2018-05-26 20:41:00)
(213.226.169.79) Parašė:

tai caras Putka turės nešti su binę iš Kremliaus statmenai vėjo krypčiai.26. Qbilo sūnus dirba
(2018-05-26 20:35:02)
(213.226.169.79) Parašė:

Batkos bezdalų uostytoju. Tokį kontraktą pasirašė jo tėvas mindamas pedalus pro Astravą.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras