Vaistų prieinamumas Lietuvoje pakankamas, o juos pardavinėti turi kvalifikuoti vaistininkai, teigia medicinos profesoriai ir farmacininkai.
Jie sukritikavo Seime svarstomą Liberalų sąjūdžio siūlymą leisti nuo 2015 metų nereceptiniais vaistais prekiauti parduotuvėse bei degalinėse.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesorius, Lietuvos farmacijos sąjungos (LFS) prezidentas Eduardas Tarasevičius atkreipė dėmesį, kad nereceptiniai vaistai nėra „nekalti“ – tai cheminės medžiagos, kurios, parinktos netinkamai, gali sukelti ir neigiamų pasekmių. Taigi, juos pardavinėti turėtų kvalifikuoti specialistai.
Europos vaistų agentūros (EMEA) ekspertas, profesorius Romaldas Mačiulaitis abejojo, ar per pora savaičių visus darbuotojus pavyktų apmokyti taip pat kvalifikuotai kaip penkerius metus savo amato besimokančius farmacininkus.
Konferencijos dalyviai taip pat teigė, kad vaistų prieinamumas Lietuvoje pakankamas, mat vaistinių tinklas, lyginant su kitomis šalimis, yra platus.
Pasak E. Tarasevičiaus, vaistinių Lietuvoje yra pusantro tūkstančio, juos taip pat pardavinėja šimtai ambulatorijų. Vienai vaistinei Lietuvoje, jo duomenimis, tenka 2200 gyventojų, kai Europos vidurkis – 3000 gyventojų, o pavyzdžiui, Danijoje, kur kai kuriais vaistais leidžiama prekiauti ne tik vaistinėse, viena vaistinė aptarnauja 15 tūkstančių žmonių.
LSMU Socialinės farmacijos katedros docentė Jurgita Daukšienė atkreipė dėmesį, kad liberalų siūlymų įgyvendinimas lemtų vaistinių mažėjimą, o tai esą paskatintų farmacininkus emigruoti.
„Žinių radijo“, „ekspertai.eu“ inf.