Kovo 30-oji Lietuvos prokurorams yra ypatinga istorinė diena, pranešė prokuratūros viešųjų ryšių skyrius.
„Lygiai prieš 30 metų, kovo 30 d., į ką tik atsikūrusios nepriklausomos Lietuvos Respublikos prokuratūros pastatą netikėtai įžengė gausi iš Maskvos atsiųsta Sovietų Sąjungos generalinio prokuroro pavaduotojo vadovauta delegacija. Šios delegacijos užduotis buvo bauginimais ir prievarta palaužti Lietuvos prokurorų apsisprendimą tarnauti nepriklausomai Lietuvai“, - skelbiama pranešime visuomenei „Lietuvos prokuratūra pažymi veiklos nepriklausomoje Lietuvoje 30-metį“.
Informuojama, kad „nei nelauktas delegacijos atvykimas, nei neteisėtas Sovietų Sąjungos generalinio prokuroro įsakymas apie paskirtojo Lietuvos Respublikos prokuroro Artūro Paulausko „išmetimą iš prokuratūros sistemos“, nei naktį įvykdytas fizinis prokuratūros pastato užėmimas, trukęs kone pusantrų metų, nepakeitė Lietuvos prokurorų apsisprendimo“.
„Nepaisydami įtampos ir nerimo dėl ateities, visi Lietuvos prokurorai, kurie tą kovo 30-ąją dalyvavo neplanuotoje akistatoje su Sovietų Sąjungos delegacija ir jos manipuliacijomis, ne tik nepasidavė darytam spaudimui, bet savo apsisprendimą užfiksavo ir raštu – tą patį vakarą visi pasirašė spontaniškai sudarytą dokumentą, kuriame deklaravo esantys lojalūs tik teisėtai paskirtai Lietuvos Respublikos prokuratūros vadovybei ir vykdysiantys tik nepriklausomos Lietuvos įstatymus. Nepriklausomybės atkūrimo pradžioje tai buvo ypatingą reikšmę turintis aktas. Tokia Lietuvos prokuratūros pozicija sulaukė didžiulio Lietuvos žmonių palaikymo.
Vėliau, siekiant įamžinti šiuos ypatingą reikšmę mūsų šalies istorijai turinčius įvykius, kovo 30-oji buvo paskelbta Lietuvos prokuratūros diena.
„Kovo 30-oji – tai diena, kuri primena ne tik mūsų istoriją, kuriamą ir vykdomą teisingumą, bet ir nuveiktus darbus. Tikiu, kad kantrus ir vieningas prokurorų darbas, meilė savo šaliai ir artimui padės mūsų valstybei stiprėti. Linkiu, kad niekada neišblėstų prokurorų apsisprendimas, ryžtas ir pasišventimas tarnauti Lietuvai ir jos žmonėms, būti nukentėjusiojo gynėju“, – sako generalinis prokuroras Evaldas Pašilis.
1990 m. Lietuvos Respublikai atgavus nepriklausomybę, mūsų šalis turėjo įveikti ne vieną iššūkį. Prokurorams teko susidurti su ypač brutaliais nusikaltimais, o jų tyrimas ir baudžiamasis persekiojimas turėjo būti grįstas įstatymo viršenybės principu. Sausio 13-osios įvykių tyrimas, omoninkų daromų nusikaltimų, Medininkų žudynių tyrimai, nusikalstamų susivienijimų daromi itin žiaurūs nusikaltimai – tai tik dalis tyrimų, kuriuos organizavo, kontroliavo ar atliko Lietuvos prokurorai.
Šiuo metu Lietuvos prokuratūrą sudaro Generalinė prokuratūra ir Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Klaipėdos apygardų prokuratūros. Minėtų apygardų prokuratūras sudaro apylinkių prokuratūros ir apygardų prokuratūrų specializuoti skyriai. Lietuvos prokuratūroje dirba 659 prokurorai ir 528 valstybės tarnautojai bei darbuotojai“, - rašoma prokuroru pranešime.
Primenama, kad „Atkurtai Lietuvos prokuratūrai vadovavo generaliniai prokurorai: Artūras Paulauskas, Vladas Nikitinas, Kazys Pėdnyčia, Antanas Klimavičius, Algimantas Valantinas, Darius Valys. Nuo 2015 m. generalinio prokuroro pareigas eina Evaldas Pašilis“.
Naujausi
Naujausi komentarai
Trigrašis
IP 88.222.180.47 | 15:38:40
Kažkur,viena ausimi girdėjau,kad Rusija siūlė Lietuvai perimti Kaliningrado sritį.Bet Sniečkus atsisakė.Kam Lietuvai reikalingas privažiavusių darmaiedų kraštas....
Tamstai dar neaišku?
IP 84.55.55.186 | 14:58:06
Kur Lietuva padarė klaidų? Būtų lengviau suskaičiuoti - kur ji NEPADARĖ klaidų. Lietuva, kaip tas pacūkėlis kiša savo snargliuotą nosį, kur jo niekas neprašo. ...
>6. Ukrai sprogdina
IP 84.124.238.181 | 14:31:25
Dauzyk Ukraina rusofašistana kaip tik gali. Kitos kalbos, jie nesupranta......