Baigtas nutraukto ikiteisminio tyrimo dėl bankroto administratoriaus veiksmų patikrinimas (prokuratūros pranešimas)
Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Saulius Verseckas baigė jam pavestą atlikti ikiteisminio tyrimo, kurio metu vertinti bankrutuojančios AB banko Snoras bankroto administratoriaus N. H. C. veiksmai, patikrinimą ir pateikė savo išvadas.
Minimas ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas prokuroro L. Kuprusevičiaus nutarimu šių metų rugsėjo 8 d., nes tyrimo metu nebuvo nustatyta, kad N. H. C. veiksmais būtų buvusi padaryta nusikalstama veika.
Siekdamas, kad šis didelio visuomenės susidomėjimo sulaukęs ikiteisminis tyrimas ir prokuroro priimtas sprendimas jį nutraukti nekeltų jokių abejonių dėl jo teisėtumo ir pagrįstumo, arba tos abejonės būtų tinkamai pagrįstos, generalinis prokuroras D. Valys pavedė atlikti šio ikiteisminio tyrimo patikrinimą aukštesniajam prokurorui.
Šį patikrinimą atlikusio prokuroro S. Versecko vertinimu, nutarimas nutraukti ikiteisminį tyrimą galėjęs būti išsamesnis tam tikrais aspektais ir labiau motyvuotas, tačiau apibendrinant patikrinimo rezultatus pateikiama išvada, kad „<...> iš esmės sprendimas nutraukti ikiteisminį tyrimą yra teisėtas ir teisingas“.
Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyrius
Prieš kelias savaites Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas yra sakęs: „Nutrauktas ikiteisminis tyrimas neva dėl lengvinančių aplinkybių, nors aš niekad negirdėjau, kad tai gali būti lengvinančios aplinkybės, nes nežinojo Lietuvos įstatymų ir dar grąžino neteisėtai pervestus pinigus. Konstitucija sako, kad įstatymų nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės“.
Nuo dabar ir Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas bus girdėjęs ir žinos, kad įstatymų nežinojimas nuo atsakomybės atleidžia.
Šia teisine naujove gali pradėti naudotis kiekvienas šalies gyventojas, kuriam tokia būtinybė iškiltų.
Susiję:
Prokuratūra: „Bankroto administratoriui iškelta byla nutraukta, o daugiau nei milijonas litų – vėl banko sąskaitoje“
„Snoro“ kreditoriai – skaitykite, žiūrėkite ir žinokite savo vietą