Neegzistuojančio fondo vadovė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė (kairėje). Nuotr. prezidentas.lt |
FNTT, negalėdama paneigti, kad viešai paskelbtas „COVID-19 pasekmių mažinimo fondas“ nėra įregistruotas, pramušė „teisingumo“ dugną – š.m. balandžio 27 d. nutarime atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl nelegalios veiklos šio neegzistuojančio fondo vardu pagal š.m. balandžio 15 d. Zigmo Vaišvilos ir Audriaus Nako pareiškimą FNTT paskelbė, kad šie du pareiškėjai (Z. Vaišvila ir A. Nakas) yra neišmanėliai, nes nesupranta, kad šis tariamai finansų ministro Viliaus Šapokos ir sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos bendrame įsakyme įrašytas „COVID-19 pasekmių mažinimo fondas“ yra ne juridinis asmuo, bet sąskaita Lietuvos banke.
Skunde dėl šio istorinio FNTT nutarimo, kuriame aukščiausias šio „fondo“ „egzistavimo“ įrodymas yra teiginys, kad jam vadovauja Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, pirštu dūrėme į paties FNTT tyrėjo Tomo Naruševičiaus nurodytą faktą, kad Lietuvos įstatymai leidžia vykdyti labdaros ir paramos fondo, kaip ir kiekvieno juridinio asmens, veiklą tik po to, kai pasirašomi fondo steigimo dokumentai, kuriuose nurodoma fondo veikla, ir šie steigimo dokumentai įregistruojami Juridinių asmenų registre.
Mūsų skundus tariamai nagrinėjusi Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė Austėja Abromaitienė puolė žemiau FNTT tyrėjo lygio. Ji nutarime, kuriuo atmetė mūsų skundus, nurodė, kad skundus mes grindžiame tariamai tuo, kad šis apsimetėlių fondas neteisėtai įsteigtas. Tačiau jūsų, prokurore, bėda yra ta, kad nei mes, nei jūs, prokurore, neturime teisės kalbėti apie teisėtą ar neteisėtą šio fondo įsteigimą, nes toks fondas nėra išvis įsteigtas. Mes kreipėmės į FNTT dėl nusikalstamos veiklos neegzistuojančio fondo vardu! Tad prokurorė A. Abromaitienė pakeitė mūsų skundų argumentus ir faktus. Žema... Tuo, prokurore Austėja Abromaitiene, jūs patvirtinote, kad negalite paneigti mūsų argumentų. Jūs juos keičiate. Tačiau tai – mūsų, bet ne jūsų, prokurore, teisė rašyti skundus. Jūsų teisė ir pareiga – nagrinėti mūsų skundus, bet ne savo interpretacijas mūsų vardu.
Ir nesvarbu, kad šio neegzistuojančio „COVID-19 pasekmių mažinimo fondo“ vardu veikia esami ir buvę valdžios atstovai – Lietuvos įstatymai neleidžia niekam vykdyti veiklą neegzistuojančios įmonės vardu. Lietuvos Konstitucijoje ir su žiburiu, prokurore, nerasite skirtingų teisių Lietuvos piliečiams. Nebent šie mūsų valdžios atstovai jau nebėra Lietuvos piliečiai. Rusijos Prezidentas Vladimiras Putinas planuojamomis Rusijos Konstitucijos pataisomis siekia uždrausti ne Rusijos piliečiams būti Rusijos valdžioje.
Apgailėtinas ir prokurorės A. Abromaitienės dangstymasis Civilinės saugos įstatymo 9 str., leidžiančiu Vyriausybei tvirtinti valstybinį ekstremaliųjų situacijų valdymo planą. Valstybės mąsto ekstremali padėtis – tai ne nepaprastoji padėtis. Civilinės saugos įstatymas nepakeičia nei kitų įstatymų, nei suteikia Vyriausybei keisti ar priiminėti įstatymus. Matyt, iš tos didelės įtampos dėl matomai gauto nurodymo atmesti mūsų skundus prokurorė A. Abromaitienė „nepastebėjo“, kad š.m. kovo 16 d. pasitarime Vyriausybės patvirtintame plane kovai su COVID-19 šio plano vietose, kuriose būtini įstatymų pakeitimai ar naujų įstatymų priėmimai, pati Vyriausybė įrašė, kad būtina dėl to kreiptis į Seimą.
Tad atėjo metas kalbėti ir apie pareigūnų atsakomybę dėl tarnybos pareigų neatlikimo. O jei tokia šių pareigūnų teisinė „kvalifikacija“, tai jie ir jos – ne pareigūnai.
Susiję:
Koronavirusas valstybės sukčiams geras metas