2024 m. vasario 24 d.

 

Prokurorai sprendimo priėmimą atidėjo iki gruodžio 16

Paskelbta: 2011-11-23 19:54 Autorius: ekspertai.eu

Realybės šouSpalio 21 d. EKSPERTAI.EU kreipėsi į Generalinė prokuratūrą su prašymu, kad prokurorai kreiptųsi į teismą dėl "Vilnius - Europos kultūros sostinės 2009" (VEKS) projekto (su visu pareiškimo turiniu galima susipažinti ČIA).

Vieno komercinio koncerto organizatoriams, Kultūros ministerijos vadovai staiga ir neteisėtai skyrė daugiau negu dvigubai didesnius pinigus, nei buvo numatyta Vyriausybės nutarime.Į prokurorus buvo kreiptasi tik todėl, kadangi gudrūs Lietuvos įstatymai, kuriuos kategoriškai atsisako keisti net Prezidentūra, draudžia piliečiams patiems kreiptis į teismusginant viešąjį interesą, net ir turint visus nusikalstamos veikos įrodymus. Būtent šiuos įrodymus ir dokumentus piliečiai ir pateikė prokuratūrai.Praėjus mėnesiui laiko, Generalinės prokuratūros prokurorė Violeta Šulčytė pranešė: „Procesinio sprendimo priėmimo terminas pratęstas iki 2011 m. gruodžio 16 d.“

EKSPERTAI.EU komentaras

Aiškiai matosi, kad prokurorai nedrįsta imtis veiksmų. Net tada, kai pateikti dokumentai, labai tiksli informacija ir net padaryta išsami jos analizė.

Jei iš pareiškimo matosi, kad iš karto pagal piliečių prašymą į teismą prokurorai kreiptis negali, kad reikalingas dar vienas ikiteisminis tyrimas dėl minėto komercinio koncerto neteisėto finansavimo, tai viskas ko reikia - tai pradėti ikiteisminį tyrimą. Tam informacijos yra pateikta pakankamai.

Galima spėti, kad prokuratūra kol kas neranda būdų kaip šį reikalą techniškai numarinti, todėl procesinio sprendimo priėmimo terminas greičiausiai pratęstas iki... kito procesinio sprendimo priėmimo termino pratęsimo priėmimo.

Vilnius buvo ketvirtasis iš Rytų Europos miestų (ir antrasis iš Rytų Europos sostinių), gavusių tarp valdininkų prestižiniu laikomą Europos kultūros sostinės statusą. Šį statusą 2005 m. suteikė Europos Taryba. Europos kultūros sostine Vilnius 2009-aisiais tapo kartu su Austrijos miestu Lincu.

Ikiteisminiai tyrimai susiję su VEKS prasidėjo dar 2008 metų birželį, tačiau teisėsaugininkams per trejus su pusę metų kol kas nepavyko pasiekti net minimalių rezultatų, tyrinėjant per 300 milijonų litų kainavusią nacionalinę programą.

P.S. Prokurorai ir už jų stovintys - neverskite, kad mūsų šalyje žmonės pradėtu daryti tokius dalykus:

P.P.S. VEKS projekto BJORK chronologija Generalinėje prokuratūroje (ištrauka iš www.prokuraturos.lt, rezonansinių bylų skilties):

Dokumentas

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras