2024 m. gegužės 26 d.

 

Prokuroras A. Urbelis susirūpino dėl E. Kusaitės ir jos artimųjų privataus gyvenimo apsaugos

15
Paskelbta: 2013-08-22 12:22 Autorius: ekspertai.eu
M. Dūdą pakeitusiam A. Urbeliui priminta, kad E. Kusaitė jau senokai yra pilnametė. Nuotr. Eltos
M. Dūdą pakeitusiam A. Urbeliui priminta, kad E. Kusaitė jau senokai yra pilnametė. Nuotr. Eltos

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija (Linas Šiukšta, Linas Žukauskas ir Laima Garnelienė) pradėjo nagrinėti vadinamąją terorizmo bylą, kurioje apeliacinius skundus pateikė Eglės Kusaitės advokatas Kęstutis Stungys ir dabar jau buvęs prokuroras Mindaugas Dūda.

Vietoj advokatu tapusio M. Dūdos prokuratūros pozicijai atstovauja prokuroras Arūnas Urbelis, prieš pusmetį nutraukęs 2006 metų rugpjūčio 23-iąją Breste pro KGB kontroliuojamo viešbučio langą iškritusio Lietuvos saugumo pulkininko Vytauto Pociūno žūties tyrimą.

Prieš pradėdama nagrinėti vadinamąją terorizmo bylą, teisėjų kolegija sprendė, ar ji bus nagrinėjama viešuose teismo posėdžiuose.

E. Kusaitė ir jos gynėjas K. Stungys pasisakė už viešą nagrinėjimą, tuo metu A. Urbelis prašė rengti uždarus teismo posėdžius.

Tokią savo poziciją prokuroras grindė Baudžiamojo proceso kodekso 9 str. 3 d. nuostata, kad bylas leidžiama nagrinėti neviešai, kai siekiama užkirsti kelią paskelbti žinioms apie privatų proceso dalyvių gyvenimą.

Anot A. Urbelio, nagrinėjant bylą bus atskleistos E. Kusaitės ir jos artimųjų privataus gyvenimo detalės, o asmens teisė į privatų gyvenimą yra konstitucinė vertybė ir viešas bylos nagrinėjimas esą šią vertybę pažeistų.

Susirūpinęs privataus E. Kusaitės gyvenimo apsauga, prokuroras nurodė ir tai, kad pasirengimas nusikalstamai veikai vyko 2006 metais, kai mergina dar nebuvo sulaukusi pilnametystės.

Teismas šį A. Urbelio prašymą atmetė, nuspręsdamas nagrinėti bylą viešai.

Kolegija nurodė, kad motyvai, dėl kurių nuosprendį priėmusiame Vilniaus apygardos teisme dalis posėdžių vyko neviešai, neįtikina. Kolegijos vertinimu, byloje nėra duomenų, kurių atskleidimas galėtų pakenkti valstybės saugumo paslapčių interesams. Kaip nepagrįstus teismas atmetė ir A. Urbelio svarstymus apie būtinybę apsaugoti E. Kusaitės ir jos artimųjų privatų gyvenimą, be kitų dalykų, primindamas, kad E. Kusaitė jau senokai yra pilnametė.

Prokuroro apeliaciniame skunde, kurį parengė dar M. Dūda, E. Kusaitei prašoma skirti 10 metų laisvės atėmimo bausmę.

Advokato K. Stungio skundą skelbėme ČIA.

* * *

Prokurorui ir E. Kusaitės gynėjui K. Stungiui pateikus prašymus, teismas baigė įrodymų nagrinėjimą. Kitame posėdyje, kuris paskirtas lapkričio 26 d., bus sakomos baigiamosios kalbos.

Susiję:

Prokuroras A. Urbelis apie pulkininko V. Pociūno žūties tyrimą: Aš jus visus myliu (video)

Apie E. Kusaitės bylą daugiau rasite skiltyje „VSD terorizmas”

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
15. Klaipėda
(2013-08-26 00:44:16)
(84.46.239.168) Parašė:

Gėda "10-jam"! Baisi gėda, kad jis(ji) paniekino ir išsityčiojo iš Lietuvos, jos vardą rašydamas iš mažosios raidės. Todėl aš turiu pilną teisę pareikšti jam(jai) panieką.14. ale
(2013-08-24 23:22:00)
(78.57.191.163) Parašė:

labai labai čia vykusi Urbelio nuotrauka, atspindi kas per žmogus :)13. Ko verta baimintis ?
(2013-08-24 12:10:40)
(77.109.138.42) Parašė:

Ar šis vardą turintis ponulis kartais pasižiūri į veidrodį.Į savo veido grimasas.psichosomatiniai sutrikimai akivaizdūs..paprastam Lietuvos piliečiui yra tik viena reali grėsme jo gyvenime Lietuvoje - tai susidurti su lietuviška teisėsauga.Susidurti su kaulėtomis gerai ištreniruotomis galvomis su mikliais piršteliais kurie kodeksus sklaido greičiau nei pikta davatka mikaldos pranašyščių knygą. Jūs keliatės važiuojate į darbą kas ryt, o yra toks žmonių porūšis kurie šiukždena kodeksus dieną ir naktį,tyliai tariasi savo buteliuose kaip tą ar kitą žmogų sugniuždyti.Kažką tampo po teismus , o egzekutoriai ne tik bylas klastoja , bet ir už tai jiems mokamas atlyginimas už darba kaip valstybės tarnautojo.Va todėl ir reikalingi valstybiniai advokatai nes jūs negalit tuo pačiu ir sau duonos kasdienės uždirbti ir jos dar uždirbti samdomam advokatui..toks lengva rankele dalinantis dešimtis metų prokuroras kažin ar sugeba vinį namuose įkalti.kažkas negerai šioj valstybėj.vienas teisėjas žemyn galva girtas nudardėjo,kito žmona įtariamoji...bylos tęsiasi tiek ilgai kad net teisėsaugininkų gyvenimai pradeda keistis kartu su jų persekiojamaisiais žmonėnis.teisesaugininkų nusikalstama gyvenimo linija pradeda vis aiškiau šviesti kuo bylo`s ilgiau tęsiasi,kuo ilgiau jie persekioja žmones.12. WTF?
(2013-08-24 10:03:15)
(178.18.17.111) Parašė:

Kokia dar Garnelienė?Ar ta pati,kur traukė už ausų Kauno teisėjus kyšininkus?O prokuroru paskirtas kitas rusų nedesovietizuotas pasiuntinukas Tfu...11. nIEKINTOJUI
(2013-08-23 09:25:35)
(94.244.64.178) Parašė:

Kokia turi būti žodžio Lietuva pirmoji raidė? Manau, kad didžioji.10. geda ekspertams
(2013-08-23 08:50:32)
(78.60.188.42) Parašė:

pritariu devintam. tie kas niekina teisesauga, niekina prezidente. o tokie ir lietuva po to niekina ir tik tyciojasi ir nepriklausomybes9. gal
(2013-08-23 08:43:10)
(46.249.170.159) Parašė:

kusaitė partiją ruošiasi kurti,kad taip nori viešumo.Pagal elgesį matosi,kad kažkas jau turi interesą.Dar vakar pagalvojau,kad žmonės trokšta reklamos-šiandien straipsnis apie tai.Veiksmas rutuliojasi link teisėsaugos niekinimo.8. antanas
(2013-08-23 01:10:45)
(78.58.96.47) Parašė:

A. Urbelis bijo, kad nagrinėjant bylą bus atskleistos E. Kusaitės neteisėtas tardymas Rusijos spec. tarnybų? Va kur šūva pakastas?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras