Šiandien, liepos 19 dieną, 17 valandą Prospekto galerijoje atidaroma menininkės iš Velso Dawn Woolley fotografijos paroda "Vizualiniai malonumai".
Autorės kūrybos erdvė - fotografija, videomenas, instaliacijos ir performansai. Naudodama daiktų ir žmonių nuotraukas, ji kelia klausimus apie dirbtinumą ir idealizavimą.
2007-2008 metais sukurta fotografijų serija Pakaitalas (The Substitute) sudaryta iš autoportretų, tačiau ne tradicine prasme. Iš didelio formato autoportretų menininkė iškerpa savo figūrą, kuri taip tampa savotišku manekenu. Įterptos į realų pasaulį, šios fotografijų iškarpos virsta autorės pakaitalais ir vaizdine reprezentacija. Žiūrėdami į fotografinį atvaizdą, tuo pat metu norime matyti ir fotografiją, ir joje vaizduojamą žmogų. Su akivaizdžiu ekshibicionizmu autorė kuria pakaitalą, kuris tikrąjį kūną paverčia nematomu. Taip sutrikdomas žiūrovo troškimas vienu metu matyti ir atvaizdą, ir kūną. Ši geidžiama iliuzija neatskiriama nuo fotografijos medijos – noro žiūrėti į dvimatę fotografiją ir tikėti trimačių daiktų sąžiningumu, kurį siūlo vaizdas.
Serija Įsibrovėlis (Interloper, 2008-09) stipriai susijusi su žiūrovo patirtimi. Dawn Woolley siekia apibrėžti tiesioginį ryšį tarp iškarpos ir į ją žiūrinčio žmogaus, jai svarbi skirtis tarp buvimo ir nebuvimo. Kurdama dviprasmiškas fotografijas, menininkė nagrinėja, koks ryšys sieja fotografinį vaizdą su negyvais daiktais. Integruodama iškarpas į jas supantį realų pasaulį, ji žaidžia supratimu apie negyvus fotografinius subjektus.
Serijoje Vizualinis malonumas (Visual Pleasure, 2009-10) menininkė analizuoja moteriškumo dirbtinumą ir strategijas, kurios pasitelkiamos siekiant sukurti seksualumo iliuziją. Fotosesijos metu autorė įsitaiso tarp tvarkingai išdėliotų baldų iškarpų, pozuoja tarp daiktų taip, kad atrodytų tarsi geidžiamas objektas. Iš pirmo žvilgsnio tie vaizdai visiškai atitinka patriarchalinę seksualinę kalbą, kurią feminizmo teoretikė Laura Mulvey nusako kaip seksualumo konstruktą. Moteris yra izoliuota savo pačios gamybos pasaulyje – ji susikūrė fantaziją, kaip turi atrodyti kūnas, kad patrauktų vyrų žvilgsnį. Čia ir slypi paradoksas – moteris yra panoptikumo, kurį pati aplink save sukūrė, belaisvė.
Sulig troškimų dydžiu (Cut to the Measure of Desire, 2010) - performansų serija, susijusi su feminizmu ir žiūrėjimo teorijomis. Naudodamasi olandų viešnamių tapybos simbolizmo kalba, menininkė kuria perdėto seksualumo scenas. Tarsi flandų tapyboje, kiekvienas gestas ir smulkmena kruopščiai parinkti taip, kad simbolizuotų paleistuvystę, komerciją ir geismus. Netobulas sutvėrimas (pati menininkė), paslėptas tarp dviejų dimensijų idealizuoto pasaulio, pozuoja scenoje. Siekis palaikyti tobulumo iliuziją yra beprasmis ir troškimų kodai sutrupa nuo žiūrovų troškimų svorio.
Atidarymo metu autorė atliks performansą. Paroda veiks iki 2012 metų rugpjūčio 11 dienos.
Prospekto galerija dirba II–V 12–18 val., VI 12–16 val. Adresas: Gedimino pr. 43, Vilnius.
[gallery columns="7"]
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]