2023 m. gruodžio 3 d.

 

Reikalaujame tik to, kas visuomenei ir piliečiams teisėtai priklauso pagal LR Konstituciją

Paskelbta: 2011-12-14 07:14 Autorius: ekspertai.eu
Šalies inteligentų tekstas, remiantis 56 NVO siekimą iškovoti organizuotai visuomenei nepriklausomas laidas  per LRT.
2011 12 14 Lietuvos LRT generaliniam direktoriui Audriui Siaurusevičiui LRT tarybos nariamsSiekis
Mes - už LRT eterio suteikimą pilietinei organizuotai visuomenei 

Viena priežasčių atotrūkio tarp visuomenės ir valdžios yra nepakankamas visuomenės atstovavimas masinės informacijos priemonėse. Komercinės mas media turi savo tikslus – pelną ir kt., jos visuomenės atstovus įsileidžia tik tiek, kiek tai atitinka jų interesus, dažniausiai grubiai materialinius.

Tačiau ir Jūsų vadovaujama institucija – Lietuvos radijas ir televizija, deklaruojanti atstovavimą visuomenei, šios paskirties neatlieka. Jūsų laidose matome dažniausiai politinio, ekonominio ir kultūrinio elito atstovus, kuriuos kalbina tokie patys "elitiniai" žurnalistai. Dažnu atveju šis elitas tėra pseudoelitas, vienu ar kitu, jiems vieniems težinomu būdu užėmęs politinio, ekonominio ir kultūrinio gyvenimo viršūnes.

Svarbiausia, ko trūksta šiuolaikinės Lietuvos žinių erdvėje – tai tiesioginio visuomenės atstovavimo. Atstovavimo be tarpininkų arba su pačių pasirinktais tarpininkais. Prisiminkime, kas buvo Sąjūdžio šviežias kraujas – tai išsikovota teisė tiesiogiai atstovauti visuomenei.

Atgimimo banga buvo tas energetinis pliūpsnis to meto sąstingyje, kuris įgalino Sąjūdžio žmones įgyti realią jėgą ir tiesiogiai, be valdiškos cenzūros, atstovauti visuomenei.

Nepakenčiama, kad laisvoje Lietuvoje ir vėl, kaip anais laikais, tenka reikalauti prileisti visuomenės atstovus prie neaiškių jėgų uzurpuotų mas media.  Visuomeninis judėjimas Lietuvoje stiprėja, buriasi vis naujos bendruomenės, tačiau joms yra užrišta burna.

Todėl reikalaujame, kad visuomenės atstovams būtų suteikta betarpiška prieiga prie visuomeninio  radijo ir televizijos. Konkrečiai prašome, kad jiems būtų suteikta viena valanda per savaitę radijuje bei viena valanda LTV pirmajame kanale, ir kad šias laidas vestų jų pasirinkti žurnalistai.

Tai yra pats minimumas, ir mums visiems, kurie dar prisimena Sąjūdžio laikus, turėtų būti gėda, kad reikia prašyti tokių elementarių teisių.

Reikalaujame tik to, kas visuomenei ir piliečiams teisėtai priklauso pagal LR Konstituciją ir kas yra įprasta demokratinėse valstybėse.

Panaikinus Lietuvoje "valdomos demokratijos" santvarką, visuomeninės žiniasklaidos administratoriai, bei  valdininkai, riboję piliečių ir jų organizacijų teises, turės atsakyti pagal įstatymus.

Algirdas Patackas, Kaunas Aurimas Guoga, Vilnius Vytautas  Rubavičius, Vilnius Skaidrius Kandratavičius, (kunigas ir rašytojas) Paberžė Gediminas Merkys, (profesorius, habil.dakt.) Kaunas Ona Voverienė, (profesorė) Vilnius Jonas Užurka, (rašytojas) Jonas Jackevičius, (rašytojas ) Dr. Gediminas Petrauskas, Kaunas Česlovas Lapinskas, (publicistas) Edita Milaševičiūtė, (rašytoja) Vilnius Vitolis Januševičius, (politikas) Radviliškis Vytautas Karčiauskas, (menininkas) Klaipėda Pranciška Regina Liubertaitė, (filologė: poetė ir redaktorė) Vilija Grigaliūnaitė (bibliotekininkė) Kaunas Jurga Lago (menininkė) Vilnius Lino Lago (menininkas) Vilnius Gediminas Navaitis (LR Seimo narys) Vilnius Virginijus Baranauskas (dizaineris) Kaunas Juozas  Dautartas (aplinkosaugininkas) Vilnius Dr. Alvydas Butkus (profesorius) Kaunas Rita Strazdienė (dėstytoja) Irena Dudėnienė (poetė, muzikė) Kaunas Asta Leskauskaitė (mokytoja) Kaunas Dalia Marija Brazauskienė (profesorė) Kaunas Kęstutis Rėklys (vadybininkas) Vilnius Liutauras Ulevičius Vilnius

Visus šalies neabejingus intelektualius žmones kviečiame pasirašyti šį laišką, atsiunčiant savo sutikimą šios akcijos koordinatoriui Algirdui Karčiauskui, [email protected], tel. informacijai: 8-657-66899

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras