Klimato kaita yra daugybės veiksnių rezultatas, atspindintis pokyčius atmosferoje, procesus vandenynuose, ledynuose, o pastaruoju metu – ir žmogaus veiklos padarinius. Klimatas kinta – mes tai žinome. Bet kas iš tiesų turėtų prisiimti atsakomybę už tokį sunkiai valdomą reiškinį kaip oro šilimas?
Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje pristato renginių ciklo „Klubas Norden“ svečią – Davidą Larssoną Heidenbladą. Švedų mokslininkas spalio 2 d. 17 val. Vilniuje skaitys pranešimą „Atsakomybės paskirstymo formos“.
Antropogeninė klimato kaitos problema 2006 m. rudenį įgavo didžiulį kultūrinį posūkį. Viešojoje erdvėje visame pasaulyje ėmė intensyvėti moraliniai reiškinių aiškinimai. Klimato atšilimas vaizduotas kaip kiekvieno individo kaltė, ir dėl to iš kiekvieno individo netgi buvo tikimasi paaukoti intensyvų gyvenimo būdą.
Ar raginimai žmonėms keisti savo nemoralų gyvenimą dorovingesniu atsikartojo per amžius skirtingomis kultūrinėmis formomis? Ar jie pamažu neteko prasmės ir transformavosi į naujas atsakomybės priskyrimo formas?
D. L. Heidenbladas yra švedų istorikas. Jo disertacija „Mūsų kaltė“ apėmė atsakomybės už gamtines nelaimes pasiskirstymo per pastaruosius 400 metų temą. Šiuo metu D. L. Heidenbladas dėsto Lundo universiteto Istorijos fakultete, yra žurnalo „Scandia. Journal of Historical Research“ redaktorius. Jo moksliniai tyrimai apima dvi kryptis: istorijos įtaką šių laikų populiariosios kultūros vartotojui ir kosmoso tyrimų kultūrinį poveikį.
Renginio laikas: spalio 2 d. 17 val.
Renginio vieta: Šiaurės ministrų tarybos biuras, Didžioji g. 5, Vilnius.