2024 m. gegužės 24 d.

 

Respublikiniame skaitovų konkurse – nuostabus Lietuvos jaunimas

3
Paskelbta: 2013-04-16 11:59 Autorius: ekspertai.eu
Mokytoja Asta Šimkienė, Raminas Zarandija/ Nuotr. R.Tamošaičio
Mokytoja Asta Šimkienė, Raminas Zarandija/ Nuotr. R.Tamošaičio

Balandžio 12-13 d. Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijoje vyko respublikinis mokinių meninio skaitymo konkursas. 33 skaitovus bei 11 kompozicijų pristačiusias mokinių grupes vertino akademikų, rašytojų ir mokytojų komisija. Pirmininkė – Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Režisūros katedros vedėja, scenos kalbos pedagogė, docentė dr. Danutė Vaigauskaitė. Nariai: Vilniaus universiteto Lietuvių literatūros katedros docentas, rašytojas dr. Regimantas Tamošaitis; Vilniaus universiteto Lietuvių literatūros katedros docentas, literatūrologas, Tarptautinės vaikų knygų tarybos Lietuvos skyriaus pirmininkas dr. Kęstutis Urba; poetas, dramaturgas, eseistas, prozininkas Gintaras Grajauskas; Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas ekspertas, teatro mokytojas metodininkas Martynas Januška.

Moksleiviai varžėsi pagal amžiaus grupes. 5–8 klasių grupėje skaitovams buvo įteikti 6 diplomai ir 3 pagyrimo raštai, 9–12 klasių grupėje – 8 diplomai ir 8 pagyrimo raštai. Įdomu tai, kad I laipsnio diplomus gavo aštuntokas Viktoras Vostrikovas iš Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos ir vienuoliktokas Raminas Zarandija iš Kauno Aleksandro Puškino gimnazijos. Abu moksleiviai iš rusakalbių šeimų komisijai pademonstravo nepriekaištingą lietuvių kalbą ir puikius meninio skaitymo įgūdžius. Tai pats geriausias pavyzdys, galintis suteikti daugiau drąsos ir švietimo ministrui Dainiui Pavalkiui priimant sprendimus dėl egzaminų tvarkos tautinėms mažumoms. Apie tai ekspertams.eu ČIA savo nuomonę yra išdėstęs R. Zarandija, Mažeikiuose tapęs konkurso laureatu.

Ekspertai.eu nuoširdžiai sveikina visus nugalėtojus.

I laipsnio diplomu apdovanotą Viktorą Vostrikovą, Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos aštuntoką. II laipsnio diplomu apdovanotus Žygimantą Račicką, Ukmergės „Šilo“ pagrindinės mokyklos penktoką ir Emiliją Kasperavičiūtę, Elektrėnų „Ąžuolyno“ pagrindinės mokyklos septintokę. III laipsnio diplomu apdovanotus Henriką Krukauską, Kauno „Purienų“ vidurinės mokyklos septintoką, Skirmantą Radžvilą, Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos aštuntoką ir Nikitą Litvinenką, Klaipėdos „Gabijos“ progimnazijos penktoką.

I laipsnio diplomu apdovanotus Arną Ašmoną, Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos dvyliktoką ir Raminą Zarandiją, Kauno Aleksandro Puškino gimnazijos vienuoliktoką. II laipsnio diplomu apdovanotus Tomą Kildišių, Molėtų gimnazijos vienuoliktoką, Marių Prižgintą, Klaipėdos jaunimo centras, Stasio Šimkaus konservatorijos dešimtoką, ir Gretą Antanavičiūtę, Šilalės rajono Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos dešimtokę. III laipsnio diplomu apdovanotus Vainių Fedotovą, Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos dvyliktoką, Lauryną Kudijanovą, Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos vienuoliktoką, ir Justę Ancevičiūtę, Joniškio „Aušros“ gimnazijos dvyliktokę.

Menines kompozicijas pristatė 11 moksleivių grupių iš įvairių šalies mokyklų. I laipsnio diplomu apdovanoti mokiniai iš Anykščių rajono Troškūnų Kazio Inčiūros vidurinės mokyklos. II laipsnio diplomu mokiniai iš Mažeikių „Gabijos“ gimnazijos ir Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos. III laipsnio diplomu – Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos mokiniai.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
3. Vilniete
(2013-04-27 10:06:56)
(78.60.219.15) Parašė:

O kur sostines atstovai? Tiek ekspertu ir metodininku lituanistu?...2. Jurate
(2013-04-16 22:43:56)
(77.90.117.141) Parašė:

Saunuoliai! Sakykite, o koks skirtumas, kokios jis tautybes? Jeigu jis sako, kad esa rusakalbis ir mokosi rusu kalbos mokykloje, reiskias taip ir yra, prie ko cia jusu tas beprasmis klausimas, tai nezinau, beja, vardas ir pavarde dar nieko nenusako, gyvenime buna ivairiu ivykiu, kurie susiklosto taip, kaip yra. Nesuprantu as tokiu zmoniu, ne, kad pasidziaugti uz jaunima, pradeda diskutuoti labai svarbiais klausimais.1. ole ole
(2013-04-16 13:14:23)
(88.217.93.219) Parašė:

Bet tas Ramin Zarandija turi gruziniska varda ir pavarde-kazin,ar jis rusas ?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai