Šiandien, gegužės 8 d., minint Antrojo pasaulinio karo pabaigos Europoje 75-ąsias metines, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai padėjo gėlių Panerių memoriale, Antakalnio ir Vilniaus Vingio karių kapinėse. Taip jie Lietuvos vardu pagerbė Antrojo pasaulinio karo ir Holokausto aukų bei kovojusių prieš nacizmą ir kitus totalitarinius režimus atminimą.
„Vienybės, taikos, nepriklausomybės ir demokratijos išsaugojimas, užtikrinant mūsų piliečių saugumą šiandien ypač aktualus – Europa dar netapo taikos žemynu, kol liejamas kraujas Ukrainoje, atplėštos teritorijos, užšaldyti konfliktai ir bandoma pasinaudoti COVID-19 situacija bei istoriją naudoti kaip politinį įrankį revizionizmo darbotvarkei formuoti. Todėl turime dar labiau susivienyti spręsdami šių dienų saugumo iššūkius“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir pabrėžia, kad būtina suvokti valstybėms ir jų žmonėms padarytų istorinių traumų žalą ir padėti visuomenėms užgydyti žaizdas.
Ministras taip pat akcentuoja, kad nors „šiandien pagerbiame ir atsimename visas šio tragiško istorinio įvykio aukas, tačiau Antrojo pasaulinio karo pabaiga Lietuvai, kaip ir kitoms Baltijos bei Centrinės Europos valstybėms, neatnešė taikos, tik dar daugiau teroro ir aukų. Šio karo politiniai padariniai faktiškai buvo likviduoti tik 1990-1993 metais kai Lietuva atkūrė nepriklausomybę ir iš jos teritorijos buvo išvesti paskutiniai Rusijos kariuomenės daliniai“.
Karo aukų pagerbimas prasidėjo Panerių memoriale, kur gėlės buvo padėtos prie paminklų nacizmo aukoms atminti, žydų genocido aukoms, Lietuvos vietinės rinktinės ir Lenkijos Armijos Krajovos kariams bei žuvusiems civiliams atminti.
Antakalnio kapinėse Garbės sargybos kariai gėles padėjo prie Antrojo pasaulinio karo aukų memorialo, Lietuvos kariuomenės karių žuvusiems už Tėvynę kapų memorialo, Lietuvos laisvės gynėjų memorialo (Sausio 13-osios aukų ir Medininkų tragedijos kapų), Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signataro, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vado, Lietuvos valstybės vadovo, kovojusio su sovietų okupacija, Adolfo Ramanausko-Vanago kapo ir prie koplytstulpio Lietuvos kariams, žuvusiems svetimose kariuomenėse, atminti.
Vėliau gėlės buvo padėtos prie Antrojo pasaulinio karo aukų memorialo vokiečių karių kapinėse Vilniaus Vingio karių kapinėse.
Taip pat gėlės padėtos ir prie 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signataro – Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos pirmininko, partizanų generolo Jono Žemaičio-Vytauto – paminklo aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos.
Antrojo Pasaulinio karo pabaiga Europoje minima gegužės 8 d., pažymint jungtinėmis visų kovojusių valstybių pastangomis lėmusia pabaigą ir pažymint 1945 m. gegužės 8 d. Vokietijos pasirašytą besąlyginį kapituliacijos aktą.
Ekspertai.eu primena, kad Lietuva remia Ukrainą ne tik finansais ir karinėmis priemonėmis, bet taip pat komandiruoja daug specialistų ir politikų, kurie padeda mūsų kaimynui geriau įveikti korupciją, sparčiau artėti prie vakarietiškos kultūros ir integruotis į Europos Sąjungą bei NATO.
O oficialus Lietuvos atstovas Ukrainos kare su Rusija Jonas Ohmanas valstybinio transliuotojo eteryje yra informavęs, kad ukrainiečiai šiame kare stengiasi žudyti pirmiausia būtent rusų tautybės žmones.
Šaltinis: KAM
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]