Lietuvos atstovė Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje griežtai sukritikavo Rusiją dėl paramos teroristams Ukrainos rytuose, ir pabrėžė ukrainiečių teisę ginti savo žemę.
„Mums kalbant, Ukrainos Debalcevės miestas yra apsiaustas. Ukraina laikosi, bandydama apginti savo žemės gabalėlį, kuris yra toli nuo Minsko susitarimais numatytos paliaubų linijos“, - pranešė ambasadorė Raimonda Murmokaitė Niujorke surengtame posėdyje.
„Bet kuri šalis sėdinti prie šio stalo gintų savo teritoriją iki paskutinio, ir Kijevas nėra išimtis“, - teigė ji, kreipdamasi į 14 likusių Tarybos narių.
Lietuvos diplomatė perspėjo, kad „stipriai apginkluoti nusikaltėliai (...) grasina tęsti savo mirtiną žygį, iki Charkovo ir toliau“.
R. Murmokaitė, kaip ir likę 14 Saugumo Tarybos narių, balsavo už Rusijos pateiktą rezoliuciją, kuria reiškiama parama praeitos savaitės Minsko susitarimams, tačiau kalbėdama posėdyje pabrėžė, kad jį jau pažeidė Maskvos remiami separatistai.
Ambasadorė sakė, kad teroristai turi Rusijos tankus ir artilerijos pabūklus, o be tiesioginės Rusijos paramos Ukrainos rytuose jau būtų seniai būtų įsivyravusi taika.
„Mes ir toliau raginsime ukrainiečius vykdyti reformas, kovoti su korupcija, jie turi daug padaryti, kad atkurtų pasitikėjimą, kuris griautas kelis dešimtmečius iki šios vyriausybės. Bet labai sunku rūpintis Konstitucija, kai tau į galvą įremtas ginklas“, - informavo pasaulio bendruomenę Lietuvos ambasadorė.
P. S. Vikipedijoje skelbiami biografiniai faktai apie dabartinį Ukrainos prezidentą, milijardierių Petro Porošenką, atskleidžia, kad jam irgi teko nemažai prisidėti griaunant pasitikėjimą Ukraina iki dabartinės šios šalies vyriausybės, kuri, skirtingai nuo praėjusių vyriausybių, jau atkūrinėja pasitikėjimą.
Baigęs mokslus, ėmėsi kurti savo konditerijos verslą. 1996 m. apjungęs kelias įmones, įkūrė šiuo metu vieną didžiausių pasaulyje konditerijos korporacijų „Roshen“. Jam taip pat priklauso kelios Ukrainos žiniasklaidos įmonės, Lucko automobilių gamykla. Nuo 1998 m. aktyviai dalyvauja Ukrainos politinėje veikloje. 1998 m. buvo išrinktas į Ukrainos parlamentą, kaip Ukrainos Socialdemokratų partijos kandidatas.
2001 m. dalyvavo kuriant Ukrainos Regionų partiją, ypač palaikomą šalies rusakalbių, tačiau 2002 m. Ukrainos parlamento rinkimuose dalyvavo ir buvo išrinktas kaip prezidento Viktoro Juščenkos vadovaujamos partijos „Nasha Ukraina“ atstovas.
Nuo 2004 m. – Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius.
2006 m. vėl išrinktas į Ukrainos parlamentą. Jame nuolat dirbo biudžeto ir finansų komitete.
Nedalyvavo 2007 m. rugsėjį vykusiuose Ukrainos parlamento rinkimuose, nes nuo 2007 m. vasario buvo paskirtas Ukrainos centrinio banko vadovu.
2009 m. vasarį paskirtas Ukrainos užsienio reikalų ministru.
Iš šių pareigų buvo atleistas 2010 m. kovą. 2012 m. kovą Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus paskirtas Ukrainos prekybos ir ekonominės plėtros ministru.
Tais pačiais metais išrinktas ir į Ukrainos parlamentą. 2013 m. palaikė Ukrainoje kilusius Euromaidano proeuropietiškus protestus. 2014 m. gegužės 25 d. vykusiuose Ukrainos prezidento rinkimuose surinkęs daugiau nei pusę rinkėjų balsų, išrinktas penktuoju Ukrainos prezidentu.
Naujausi
Naujausi komentarai