2024 m. lapkričio 24 d.

 

Roko chameleonas David Bowie mirė po dviejų dienų nuo „Juodosios žvaigždės“ pasirodymo

2
Paskelbta: 2016-01-11 11:02 Autorius: Mindaugas Peleckis

Deividas Bouvis (jokiu būdu ne Būvis; David Bowie) yra ne legendinis, kultinis muzikantas, jis pats yra roko muzika, dažnai vadinamas roko chameleonu, nes turbūt nėra tokio stiliaus, kurio 50 metų albumus leidęs, nuo 1962 m. grojęs muzikantas nebūtų išbandęs: singer-songwriter („bardas“; iš tikro bardai buvo tik senojoje Airijoje, o „vieniši“ dainininkai turėtų būti vadinami būtent taip, „dainuojančiais savo kūrinių atlikėjais“), rokas, sunkusis rokas, šokių muzika, elektroninė muzika, eksperimentinė muzika... Tačiau sausio 10 d., praėjus dviem dienoms nuo 69-ojo gimtadienio ir ta proga pasirodžiusio paskutiniojo, bene liūdniausio, itin solidaus D. Bowie albumo „Blackstar“ („Juodoji žvaigždė“) pasirodymo jis mirė.

Daugelis muzikantų savo feisbuko paskyrose iki šiol negali atsigauti – visuomenei sunku suvokti, kad teiginys „rokas mirė“ po Lemmy ir Bowie mirčių yra pagrįstas. Žinoma, yra ir bus daug gerų roko grupių, tačiau tai, ką sukūrė minėti du muzikantai, yra daugiau nei tiesiog jų asmeninė kūryba, tai viso pasaulio vertybė.

Kaip paaiškėjo, D. Bowie jau 18 mėnesių sirgo vėžiu.

Dainininkas, kompozitorius gimė 1947 m. sausio 8 d. Londono priemiestyje Brikstone, kuriame jo sukurtam personažui Ziggy Stardust 2013 m. buvo atidengta meniškai išpaišyta siena.

D. Bowie (tikr. David Robert Jones) ypač išgarsėjo 1969 m. liepą, kai pasirodė jo „bardiškos“ muzikos singlas „Space Oddity“, o pasibaigus glemroko (glam rock) erai pasinėrė į eksperimentus su legendiniu embiento (ambient) kūrėju Brajanu Ino (Brian Eno). Su juo 1976–1979 m. sukurti albumai „Low“, „Heroes“ ir „Lodger“ (vadinamoji „Berlyno trilogija“; jie buvo kuriami, įrašinėjami Berlyne) ir sulaukė šlovės, ir parodė, kad popmuzikos korifėjus gali kurti visiškai nekomercinę, eksperimentinę muziką. 1980 m. bene linksmiausias D. Bowie kūrinys „Ashes to Ashes“ vėl pasiekė topų aukštumas, sukurta daina „Under Pressure“ su „Queen“. Po šokių muzikos periodo, kai bendradarbiavo su Miku Džegeriu (Mick Jagger), Tina Terner (Tina Turner), D. Bowie toliau eksperimentavo su soul, industrine, džanglo muzika (ko vertas vien albumas „Outside“, iš kurio turi mokytis kiekvienas eksperimentininkas). Naujausias, prieš pat mirtį pasirodęs albumas „Blackstar“ (tikrasis jo pavadinimas yra ne parašytas žodžiais, tai tiesiog nupiešta juoda žvaigždė) yra tarsi muzikanto atsisveikinimas su šiuo pasauliu – jo dainos ir vaizdo klipai privertė sunerimti ne vieną D. Bowie gerbėją.

David Bowie išleido 26 studijinius, 9 koncertinius, 46 rinktinius albumus, 3 garso takelius, sukūrė 51 vaizdo klipą, išleido 27 vaizdo albumus, 5 EP (trumpus albumus), 111 singlų, 66 kitus albumus, pardavė per 140 mln. albumų, gavo 9 platininius, 11 aukso ir 8 sidabro apdovanojimus albumams Jungtinėje Karalystėje, JAV – 5 platininius ir 7 aukso apdovanojimus albumams. Jis laikomas vienu įtakingiausių visų laikų muzikos kūrėjų.

D. Bowie buvo ir puikus aktorius, žinomas iš filmų Žmogus, kuris nukrito į Žemę, Labirintas ir kt.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
2. yel“l“ow submarine
(2016-01-12 02:29:26)
(78.63.212.238) Parašė:

nebuvau jo fanas, bet , tai, be abejonės, neeilinis žmogus popmuzikoje ..., - visiems ateina laikas , kuris , suka(niekšelis), niekam negailestingas ..., - o vadakstei, kaip visada, belieka pritarti visom penkiom - deja, tai kol kas utopijų utopija : ką kalbėt apie visą pasaulį, jei mes net savo toj prasmirdusioj ir melo bei veidmainystės mėšlu išterliūzintoj litchuanijoj gyvenam kaip idiotai, paklūsdami manipuliuojamai veršių bandai ...



1. Vadakste
(2016-01-11 17:09:56)
(78.58.56.171) Parašė:

Farmacininkams, mokslininkams kuo skubiau ieskot , is rast vaistus nuo vezio. O be to valstybes turi labiau rupintis zmoniu sveikata , o nei labiau ginkluotis. Uzuojauta .



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras