Finansų ministras Rimantas Šadžius Reikjavike (Islandija) dalyvavo kasmetiniame Pasaulio banko Šiaurės ir Baltijos šalių valdytojų susitikime su Pasaulio banko prezidentu, kur aptarė aktualius banko ir paramos vystymuisi klausimus. Tai praneša Finansų ministerija.
„Pasaulio banko iniciatyvos padeda šalims augti ir tobulėti. Lietuva prisideda prie paramos vystymuisi ne tik piniginiais įnašais, bet, svarbiausia, dalindamasi savo žiniomis ir teigiama patirtimi su kitomis valstybėms“, – sakė finansų ministras R. Šadžius, Pasaulio banko valdytojas iš Lietuvos.
Anot ministerijos, Lietuva, kaip paramos vystymuisi donorė, perduoda europinės integracijos pertvarkų „gerąją praktiką“ Baltarusijai, Gruzijai, Moldovai, Ukrainai, Armėnijai ir Azerbaidžanui. „Lietuva šiose valstybėse vykdo projektus pilietinės visuomenės ugdymo, viešojo administravimo ir valstybės tarnautojų rengimo, demokratijos plėtros, žmogaus teisių apsaugos, regioninio bendradarbiavimo bei kitose srityse“, – teigiama pranešime.
Susitikimo Reikjavike dalyviai aptarė kiek daugiau nei prieš mėnesį patvirtintą naują Pasaulio banko grupės strategiją ir jos įgyvendinimą, Pasaulio banko valdymo ir atstovavimo reformą, bendradarbiavimą su kitomis institucijomis, Tarptautinės plėtros asociacijos išteklių papildymo ir kitus klausimus.
Šiaurės ir Baltijos šalių grupė remia naująją Pasaulio banko veiklos viziją „Pasaulis be skurdo“, kurią inicijavo nuo 2012 metų liepos Pasaulio banko grupės prezidento pareigas einantis Jim Yong Kim (JAV). Ja esą siekiama iki 2030 metų sumažinti žmonių, gyvenančių už 1,25 JAV dolerių per parą, skaičių pasaulyje iki 3 proc. ir skatinti kiekvienos šalies 40 proc. gyventojų, gaunančių mažiausias pajamas, pajamų augimą.
„Pasaulio bankas skiria didelį dėmesį Šiaurės ir Baltijos šalims dėl jų svarbaus indėlio į Pasaulio banko veiklą ir paramos vystymuisi teikimą“, – teigia ministerija.
Lietuva Pasaulio banko nare tapo 1992 metais. Iki 2002-ųjų Pasaulio banko paskolų lėšomis Lietuvoje buvo finansuojami įvairūs investiciniai projektai, o nuo 2006 metų rugsėjo Lietuva iš paramos gavėjos tapo donore.
„finmin.lt“, „ekspertai.eu“ inf.