Rugpjūčio 20–28 d. baigėsi beprecedentės prieš pasaulinį terorą nukreiptos bendros Rusijos ir Kinijos karinės pratybos „Joint Sea 2015 II“. Jose dalyvavo 22 laivai, 20 lėktuvų, 40 šarvuotų transporto priemonių ir 500 jūreivių iš abiejų šalių. Tarp laivų buvo Rusijos ir Kinijos pasididžiavimais vadinami „Variag“ ir „Shenyang“.
Pratybos vyko Petro Didžiojo įlankoje prie Vladivostoko ties Japonijos jūra Rusijos teritoriniuose vandenyse bei neutraliuose vandenyse.
Karinių pratybų metu Rusija ir Kinija išbandė lėktuvų numušimus, povandeninių laivų atakas ir sabotažo veiksmus, puolimą prieš priešininko laivus, kovinį sraigtasparnį Ka-27, gynybos sistemą S-300, turinčią 64 perimančiąsias raketas.
Kinija pranešė gavusi naujausias sraigtasparnių ir gynybos sistemos versijas iš Rusijos ir tapusi pirmąja valstybe pasaulyje, kuriai leista pirkti naujos kartos gynybos sistemą S-400.
Faktas, kad Rusija, pardavė savo geriausius ginklus Kinijai, atspindi „unikalų Rusijos pasitikėjimą Pekinu, kad šis neperduos šios technologijos trečiosioms šalims, taip pat suvokimą, kad Kinijai jos gali prireikti kovojant su bendru priešu ateityje“, pranešė RT.
„Šios pratybos nenukreiptos prieš jokią konkrečią šalį. Svarbiausia išmokti bendrai gintis su artimu kaimynu prieš bet kokią grėsmę“, – sakė Ramiojo vandenyno laivyno vado pavaduotojas Sergejus Vertepa.
Rusija ir Kinija bendras karines pratybas rengia nuo 2012 m., 2014-aisiais jos vyko Kinijos teritoriniuose vandenyse. Pirmoji šių pratybų dalis vyko šiemet gegužės 11–21 d. Viduržemio jūroje.
Šaltinis: rt.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]