![]() |
Inga Sūnelaitienė. |
Krašto apsaugos ministerijos kibernetinio saugumo profesionalės perspėja, kad šiuolaikinis karas jau nebėra tik apie tankus, šarvuočius ar oro gynybą – virtuali erdvė taip pat gali būti išnaudota kaip karo frontas, o kiekvienas Lietuvos pilietis gali prisidėti prie nacionalinio saugumo arba, priešingai, padaryti žalos virtualioje erdvėje.
„Dabartinis karas nėra tik apie tankus, geležį ar žmogų. Kibernetika, dronai, elektroninė kova – visa tai jau yra karo dalis“, - atskleidė KAM Kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų politikos grupės vadovė Inga Sūnelaitienė.
Kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų politikos grupės patarėja Rugilė Katinaitė pabrėžia, kad kiekvienas žmogus gali prisidėti prie nacionalinio saugumo atsakingai besielgdamas virtualioje erdvėje.
„Kiekvieno žmogaus, besielgiančio neatsakingai virtualioje erdvėje ir spaudžiančio įvairias nepatikrintas nuorodas, veiksmas gali prisidėti prie svarbių valstybei internetinių svetainių pažeidžiamumo“, - perspėjo specialistė.
Informuojama, kad pagrindiniai piktavaliai virtualioje erdvėje, nuolatos atakuojantys Lietuvą – tai Rusija, Kinija ir Baltarusija.
Norint, kad Lietuva konstruktyviai gintųsi, būtinas kuo didesnis kibernetinio atgrasymo finansavimas.
