Rugsėjo 4-ąją Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad teroristų Sirijoje panaudotas cheminis ginklas buvo pagamintas jų pačių. Tai padarė „Bashair Al-Nasr“ grupuotė, pranešė „Press TV“.
Prie tokios išvados prieita po Rusijos ekspertų tyrimo. Kovo 19-ąją cheminis ginklas Sirijos Alepo mieste pražudė 26 civilius ir karius, dar apie 100 sužeidė.
Pasak Rusijos užsienio reikalų ministerijos, pražūtingasis cheminis ginklas nebuvo pagamintas Sirijos armijoje.
Šis pareiškimas – tarsi pagalys į ratus JAV, kurios skuba pulti Siriją dėl to, kad jos valdžia neva naudojanti cheminį ginklą.
Diskusijos dėl galimos karinės intervencijos į Siriją prasidėjo po rugpjūčio 21-osios, kai užsienio samdiniai pareiškė, kad būtent Sirijos prezidento Bašaro al Asado vadovaujamos karinės pajėgos panaudojo cheminį ginklą, pražudžiusį per 1 000 žmonių Damasko Ain Tarmos, Zamalkos ir Džobaro priemiesčiuose.
Sirijos vyriausybė kategoriškai atmetė kaltinimus ir pareiškė, kad būtent užsienio samdiniai įvykdė šią kraupią ataką, kad palengvintų Vakarų karinę intervenciją į Siriją.
Vakarai suskubo. JAV, Prancūzija ir Jungtinė Karalystė iš karto ėmėsi organizuoti karo kampaniją. Rugpjūčio 27-ąją kalbos apie karą pasiekė apogėjų: buvo pranešta, kad JAV imsis karinės invazijos.
Tiesa, rugpjūčio 29-ąją britų parlamentas pasisakė prieš tokius JAV norus ir atsisakė dalyvauti kare Sirijoje.
Rugpjūčio 30-ąją tą patį padarė ir NATO. Šios organizacijos generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas tuomet pareiškė, kad jis „nemato jokio NATO vaidmens“ kare Sirijoje.
Nepaisant to, rugpjūčio 31-ąją JAV prezidentas Barackas Obama pareiškė, kad jo administracija sieks Kongreso palaiminimo pulti Siriją. Šį palaiminimą jam pavyko gauti rugsėjo 4-ąją.
Nemažai JAV politikų kritiškai pasisakė prieš JAV norą pulti Siriją, tačiau Baltieji rūmai neatlyžta – jiems reikia karo. Pentagonas pareiškė, kad Sirija bus puolama iš oro ir iš vandens.
Visa tai daroma nekreipiant dėmesio į tai, kad iki šiol nėra Jungtinių Tautų ekspertų, kurie neseniai lankėsi Sirijoje ir tyrė cheminio ginklo panaudojimo aplinkybes, išvadų.
Jungtinės Tautos, Iranas, Rusija ir Kinija įspėjo JAV nepradėti karo.
Tuo metu „Facebook“ paskyroje ir tinklaraštyje „Syrian Perspective“ buvo paskelbtos septynios galimos priežastys, kodėl norima pulti Siriją: 1) Sirijoje nėra centrinio Rothschildų banko; 2) Sirija neturi jokių skolų, taip pat ir Tarptautiniam valiutos fondui; 3) Sirijoje draudžiamas GMO „maistas“; 4) Sirijos žiniasklaida dažnai kalba apie Naująją pasaulio tvarką (New World Order, NWO), apie kurią savo kalboje 1990 m. rugsėjo 11 d. pasisakė tuometinis JAV prezidentas George‘as Bushas; 5) Sirijoje yra labai daug naftos ir dujų; 6) Sirija pasisako prieš Izraelio apartheido režimą; 7) Sirija – vienintelė sekuliari valstybė Artimuosiuose Rytuose (be Turkijos, kuri yra JAV sąjungininkė).
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]