Rusijoje įregistruotas antrasis vaistas nuo Covid-19, – Levilimab, kurį pagal originalią formulę sukūrė devyniolika metų dirbanti kompanija Biocad. Rusijoje koronavirusas užkrėtė jau daugiau nei 459 tūkst. žmonių, iš kurių 5725 mirė.
Biocad generalinis direktorius Dmitrijus Morozovas feisbuke paskelbė: „Manau, mes sugebėsime kontroliuoti Covid-19 komplikacijas ir minimizuoti didžiausias problemas, kurias sukelia šis virusas.“
Jis taip pat pridūrė, kad, sumažinus mirtingumą nuo koronaviruso, Levilimab leis Rusijai „laimėti laiko“, kol bus sukurta vakcija, o „ši vakcija tikrai atsiras netrukus“.
Levilimab su virusu kovos pirmiausia atakuodamas citokinus (nedidelius baltymus, ypač svarbius imuninei sistemai), kadangi vadinamoji citokinų audra arba hipercitokinemija yra ypač pavojinga: dėl šios būklės organizmo imuninė sistema pati sukelia dažniausiai mirtimi pasibaigiantį uždegimą.
Naujasis vaistas, kuris vaistinėse pasirodys ILSIRA pavadinimu, ir gydys sunkius ligonius, ir padės profilaktiškai apsisaugoti nuo citokinų audros.
„Viena injekcija, ir jums jau negresia pavojus. Pakuotėje bus du švirkštai su vaistu. Juos suleidus vieną po kito arba padarius intervalą, žmogus savaitės bėgyje būtų išleidžiamas iš ligoninės“, – pridūrė D. Morozovas.
Levilimab jau išbandytas Maskvos Centrinėje klinikinėje ligoninėje. Per pirmas dvi bandymų savaites iš 45 pacientų, sirgusių dėl koronaviruso, dešimt visiškai pasveiko, tarp kurių buvo ir 92 metų vyras, likusieji sėkmingai sveiksta.
Ekspertai.eu primena, kad apie pirmąjį Rusijoje sukurtą vaistą nuo koronaviruso (apie tai skelbėme publikacijoje „Sukurtas pirmasis pasaulyje efektyvus vaistas nuo koronaviruso – avifaviras“) youtube kanalas iš „PressJazz.TV“ paskyros pašalino, kadangi tokios informacijos skelbti negalima, Lietuvos žmonėms tai žinoti draudžiama:
Ekspertai.eu taip pat primena, kad UAB „Google Lithuania“ padaliniui vadovauja garsaus politiko Andriaus Kubiliaus sūnus Vytautas Kubilius.
Šaltinis: rbc.ru
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]