Rugsėjo 21 d., apie 9 val. Rusijos ambasados teritorijoje Damaske nukrito iš minosvaidžio paleista mina ir įsmigo giliai į žemę. Žmonės nesužeisti. Sirijos snaiperiai ištraukė miną, aiškinamasi, iš kur ji.
Rusijos užsienio reikalų ministerija savo facebook paskyroje pavadino tai teroro ataka: „Griežtai smerkiame nusikalstamą Rusijos diplomatinės atstovybės Damaske apšaudymą. Laukiame tarptautinės bendruomenės, taip pat ir regiono šalių aiškios pozicijos dėl šio teroro akto. Reikalingi ne tik žodžiai, bet ir veiksmai, nes Rusijos ambasados apšaudymas iš minosvaidžio įvykdytas iš Džobaro rajono pusės, o ten grupuojasi antivalstybiniai kovotojai. Jie nepriskiria savęs „islamo valstybei“, tačiau turi išorinius sponsorius, kurie atsakingi dėl nelegalios ginkluotos grupuotės apginklavimo.“
Facebook komentatoriai vadina įvykį „eiline provokacija“, kurią „svetimomis rankomis įvykdė amerikiečiai“. Bent kol kas oficialiai sponsorių Rusija neįvardijo.
Ši ataka įvykdyta, kai Rusija imta kritikuoti dėl karinio įsitraukimo į Siriją, kur Vakarai bando nuversti prezidentą Bašarą al Asadą (Bashar al-Assad).
Rugsėjo 21 d. „Reuters“ pranešime skelbiama, kad atsakomybę dėl Rusijos karinės bazės prisiėmė teroristų grupuotė „Jaish al-Islam“.
Tuo tarpu Ukrainoje gyvenantis švedas Andersas Ostlundas (Anders Östlund) savo Twitter paskyroje paskelbė nuotrauką su „Dešiniojo sektoriaus“ vizitine kortele, teigdamas, kad būtent jis atsakingas dėl Rusijos ambasados atakas Damaske.
Rusijos ambasadada Damasko Mazros rajone atakuota 2015 m. gegužę, kai minosvaidžio mina užmušė vieną žmogų, o šiemet balandį tokia pat ataka sužeidė tris ambasados darbuotojus.
Pasak JAV pareigūnų, Rusija vakarinėje Latakijos provincijoje Sirijoje laiko 28 naikintuvus, 20 kovinių sraigtasparnių, esama ir tankų, šarvuočių, karių.
Rugsėjo 18 d. Maskva ir Vašingtonas pradėjo derybas dėl ketverius su puse metų trunkančio Sirijos karo, pareikalavusio 250 tūkst. gyvybių.
Rugsėjo 28 d. Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketina kreiptis į pasaulį dėl Sirijos problemų.
Izraelis tikisi, kad Maskva padės jam derėtis tarp su Teheranu ir Vakarais, kad konfliktas Sirijoje nepersimestų į žydų valstybę. Ką tik apsilankęs Maskvoje, Izraelio premjeras Benjaminas Netanjahu (Benjamin Netanyahu) lapkritį vyks į JAV kalbėtis su prezidentu Baraku Obama (Barack Obama).
Šaltinis: msn.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]