Rusijos teismas pradėjo posėdį dėl 30-ies organizacijos „Greenpeace“ aktyvistų, kurie buvo sulaikyti prie naftos gavybos platformos Arktyje, praneša „The Guardian“.
Teismas Murmansko mieste jau nusprendė trijų aktyvistų nepaleisti už užstatą ir jiems taikyti kardomąjį sulaikymą. Teismas teigia, kad yra rizika, jog paleidus už užstatą fotografas Denisas Siniakovas gali bandyti pasprukti, nes dažnai keliauja į užsienį. Taip pat už užstatą nuspręsta nepaleisti jūrų užterštumo eksperto Romano Dolgovo ir kanadiečio aktyvisto Paulo Ruzycki.
Laive buvo aktyvistų iš 18 valstybių. Teismas ketvirtadienį turėtų priimti sprendimą dėl jų visų likimo. Didžiosios Britanijos konsulato pareigūnas bando suteikti pagalbą šešiems sulaikytiems britams. Rusijos prokurorai kaltina aktyvistus piratavimu priklausant organizuotai grupei. Už šį nusikaltimą griežčiausia bausmė yra 15 metų nelaisvės.
„Greenpeace“ teigia, kad kaltinimai absurdiški, nes organizacija nuo seno žinoma dėl savo taikių protestų ir jos narių veiksmai akivaizdžiai nėra piratavimas ar terorizmas.
Aktyvistų laivas buvo užimtas ir antradienį nutemptas į uostą, nes du aktyvistai bandė užkopti į jūroje esančią naftos platformą. „Greenpeace“ taip protestuoja prieš naftos gavybą Arktyje, nes gali nukentėti trapi ekosistema. Organizacija tvirtina, kad jų laivas buvo ne Rusijos teritoriniuose vandenyse, kai rusų pareigūnai jį užėmė.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį sakė, kad aktyvistai akivaizdžiai nėra piratai, bet pridūrė, kad jie pažeidė įstatymus ir turės už tai atsakyti. Nepaisant V. Putino žodžių, prokurorai neatsiėmė kaltinimų piratavimu.
Eltos inf.