2014 metais pradėsianti veikti programa „Erasmus+“ skatins Rytų partnerystės ir Europos Sąjungos šalių studentus bei dėstytojus dalyvauti abipusėse akademinių mainų programose.
Penktadienį ES Tarybai pirmininkaujanti Lietuva Kaune pristatė naujos švietimo programos „Erasmus+“ atveriamas galimybes Rytų partnerystės šalių universitetams.
Renginio atidaryme dalyvavęs švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis teigė, kad tarptautiškumo iššūkis esą yra itin aktualus aukštajame moksle, dėl šios priežasties jo tarptautiškumą Lietuva pasirinko vienu iš pirmininkavimo ES Tarybai prioritetų švietimo srityje.
Anot ministro, „Erasmus+“ programa – tai galimybė šalims keistis patirtimi ir bendradarbiauti visais švietimo lygmenimis, o mobilumas neva yra šalių bendradarbiavimo įvairiose veiklos srityse prielaida.
„Pažindami pasaulį, jo įvairovę mokiniai, studentai tampa atviresni dialogui su kitų kultūrų žmonėmis. Šiuolaikiniame globaliame pasaulyje, kur verslas, gamyba, kultūra peržengia šalių sienas ir nacionalines ribas, labai svarbu įgyti pagrindą efektyviam tarpkultūriniam bendradarbiavimui“, – teigė ministras.
A. Pavalkis pabrėžė, kad „Erasmus“ programa turėjo didelę įtaką Lietuvos aukštojo mokslo tarptautiškumo plėtrai – nuo 1999 iki 2013 metų programos galimybėmis pasinaudojo daugiau nei 28 tūkstančių Lietuvos studentų ir 10 tūkstančių dėstytojų.
2014 metų prasidėsianti programa „Erasmus+“ skatins ES ir Rytų partnerystės šalių bendradarbiavimą, ypač bus remiami studentų ir dėstytojų mainai. Rytų partnerystės šalių studentams bus teikiamos stipendijos jungtinėms magistrantūros programoms, taip pat bus remiamas aukštųjų mokyklų ir aukštojo mokslo sistemų modernizavimas bei darbuotojų kvalifikacijos kėlimas.
Eltos, „ekspertai.eu“ inf.