Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) siūlo, kad motinystės (tėvystės) pašalpų dydis pirmaisiais vaiko auginimo metais mažėtų ir tiems, kurie turi pajamų, nepriskiriamų draudžiamosioms.
Pagal šiuo metu galiojantį įstatymą motinystės (tėvystės) pašalpa mažėja dėl draudžiamųjų pajamų, o vaiko priežiūros atostogų išleistiems asmenims, šių atostogų metu vykdantiems darbinę veiklą ir iš jos gaunantiems pajamų, kurios pagal Lietuvos įstatymus nėra draudžiamosios pajamos (pavyzdžiui, gaunantiems darbo užmokestį iš ES ar užsienio valstybės institucijos, pajamų iš individualios veiklos turint verslo liudijimą, jei nuo šių pajamų nebuvo mokėtos socialinio draudimo įmokos), pašalpa nemažinama.
Konstitucinis Teismas (KT) 2012 metų vasarį paskelbtoje išvadoje yra nurodęs, kad tokiu reglamentavimu nepaisoma iš pagrindinio šalies įstatymo kylančių lygiateisiškumo ir kitų principų.
Taip pat ministerija parengtomis pataisomis siūlo įteisinti, kad mokant motinystės (tėvystės) pašalpas į draudžiamąsias pajamas nebūtų įtraukiamos pašalpos mokėjimo metu gautos draudžiamosios pajamos už darbą, atliktą iki nėštumo ir gimdymo, tėvystės ar vaiko priežiūros atostogų. Šiuo siūlymu taip pat būtų įgyvendinamas KT nutarimas.
“Žinių radijo” | ekspertai.eu inf.
