2024 m. birželio 18 d.

 

Šalies energetikos vizija, nepaisant tautos „ne“ atominei plėtrai – vis tiek su AE

3
Paskelbta: 2013-04-25 13:09 Autorius: Naujienų redaktorius

Premjeras Algirdas Butkevičius Seimui pristatė vyriausybės sudarytos darbo grupės pasiūlymus dėl energetikos strategijos krypčių.

Ministras pirmininkas pabrėžė, kad jo sudarytai darbo grupei užduotį suformavo Seimas po konsultacinio referendumo, kur piliečiai pasisakė prieš Visagino AE, praneša ELTA. Darbo grupė pasitelkė Lietuvos energetikos instituto mokslininkus, specialistus, kurie atliko išsamią energetinės situacijos analizę, galimų išlaidų skaičiavimus, jeigu nauja AE būtų statoma pagal ankstesnės Vyriausybės parengtą verslo planą.

Analizės esą reikėjo, nes buvusi vyriausybė pateikė skaičiavimus, pagrindusius būtinybę statyti naują jėgainę, kurios gaminama perteklinė elektra galėtų būtų parduota rinkoje.

"Deja, tokie vertinimai buvo už uždarų durų, visuomenei nežinoma, kaip ir kuo remiantis buvo atliekami palyginti žemą elektros savikainą pagrindžiantys skaičiavimai", – kalbėjo ministras pirmininkas.

Pasak ministro pirmininko, siekiant skaidrumo ir viešumo pirmąkart visuomenei bus pateikta Lietuvos energetikų parengta studija, kurioje įvairiais pjūviais atskleidžiama, kokia galėtų būti ankstesnės vyriausybės parengto projekto savikaina, kaip gali augti statybos išlaidos, ar ji bus konkurencinga.

"Imdamiesi šio svarbaus projekto privalome įvertinti visas aplinkybes, kad tokia jėgainė būtų konkurencinga ir atsiperkanti. Neužkertame kelio atominei energetikai Lietuvoje, todėl sakome, kad VAE projekto tęstinumas galimas tik pagerinus pagrindinius komercinius projekto rodiklius ir įgyvendinus papildomas sąlygas", – parlamentarams aiškino vyriausybės vadovas.

Apie darbo grupės siūlymus (dar prieš pristatant juos Seime – naujienų redaktorius) yra informuoti regioniniai partneriai – Latvijos ir Estijos vadovai, laukiama jų nuomonės, sprendimo.

Premjeras užtikrino, kad vyriausybė, įvertinusi Seimo narių išdėstytą nuomonę, priims sprendimą dėl Lietuvos energetikos strategijos krypčių, tikimasi aktyvių diskusijų visuomenėje.

„Žinių radijo“, ELTA, ekspertai.eu inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
3. to kuku
(2013-04-27 17:32:56)
(78.57.208.170) Parašė:

TAIP BAE ir AAE.2. kuku
(2013-04-27 02:39:41)
(78.57.246.57) Parašė:

atsiprašau , NE VAE1. kuku
(2013-04-27 02:38:40)
(78.57.246.57) Parašė:

šitas premjeras man yra absoliutus O , jeigu veikia prieš piliečiū valią , kuri tarė NR VAEParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras