2024 m. birželio 16 d.

 

Šalies žmonių nuomonės apie būsimą Ermitažo- Guggenheimo muziejų

Paskelbta: 2009-10-21 13:44 Autorius: ekspertai.eu

Po ekspertai.eu publikacijos „Pasaulio muziejus Lietuvoje: ilgiau laukti nevalia!“ sulaukiame labai daug Lietuvos žmonių komentarų. Keletą tokių atsiliepimų ir nuomonių publikuojame.

Piešimo mokytojas Stepanijus Stritka (Šiauliai):
Nuostabu kad tokiais sunkiais regresijos laikais nepamirštamas menas. Juk ne vien duona žmonės sotūs. Žavi būsimo muziejaus architektūrinis sprendimas. Lietuvoje deja tokio lygio architektų net su žiburių nerastume. Aš asmeniškai labiau norėčiau kad šis muziejus būtų Šiauliuose, bet ir Elektrėnai pakankamai tinkama vieta.

Valstybės tarnautoja Giedrė Savičenko (Vilnius):
Nežinau ar tokį muziejų reikėtų statyti dabar. Galbūt protingiau būtų jei jis atsirastų kai įveiksim ekonominę krizę? Pirmiausia žmonėms reikia algas pakelti o po to rūpintis statybom.

Menotyrininkas Rimas Staniulis (Klaipėda):
Tokio muziejaus atsiradimas – tai garantas kad mes nebūsime ištrinti iš pasaulio kultūrinio žemėlapio niekada. O svarbiausia, kad būtų kur deramai eksponuoti nacionalinius šedevrus - Jurgio Mačiūno ir Jono Meko „Fluxus“ kolekciją.

IT specialistė Lina Maziliūtė (Kaunas):
Aš už muziejų, juk tai naujos darbo vietos ir didžiuliai turistų srautai. Tokio lygio kultūrinis projektas pagyvintų visos šalies įvaizdį ir pagerintų visą šalies ekonomiką. Studijos autorių mintis dėl Semeliškių - Žiežmarių - Musninkų kūrybinių industrijų trikampio man padarė didelį įspūdį. Mūsų valdžios vyrai tikrai neturėtų taupyti milijonų ten kur nereikia ir skirti deramą finansavimą šiam objektui.

Tautodailininkė Elena Varbaškienė (Trakai): Fantastiška būsimojo muziejaus architektūra turėtų būti neabejotinas argumentas valdininkams, kad jie greičiau skirtų pinigus statyboms. Juk muziejaus atsiradimo klausimas - tai visos Lietuvos garbės ir orumo klausimas, ne tiek svarbu jis bus Elektrėnuose ar Vilniuje ar dar kitoj vietoj. Jei muziejus bus - Lietuva daugeliui metų į priekį taps žinoma ir gerbiama šalimi. Jei ne - švelniai tariant užsitrauksime didelę gėda.

Verslininkas Gigel Šapiro (Utena):
Kiekvienas miestas norėtų turėti tokį pastatą. Tačiau mokėkime džiaugtis ir kitų sėkme.

Inžinierius Leifecas Kirša (Trakai):
Gaila kad Lietuvos Architektų sąjunga oficialaus požiūrio dėl Ermitažo - Guggengeimo muziejaus kol kas nėra pareiškusi. Įtariu neskaidrius dalykus šioje organizacijoje jei iki šiol nesugeba šiuo klausimu nieko pasakyti. Nenustebčiau jei puiki muziejaus idėja būtų numarinta. Deja dar mes gyvename labai atsilikusioje šalyje.

Aktorius Darius Butkus (Vilnius):
Būtų mano valia aš vien tik kultūrinius objektus statyčiau. Esu lankęsis Ispanijoje analogiškame muziejuje, paliko neišdildomą įspūdį. Viliuosi, kad naujai išrinktai valdžiai užteks politinės valios nedelsiant skirti pinigus naujoms statyboms.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras