Liepojos muziejuje dabar skamba ne tik latvių ir rusų, bet ir lietuvių, ir kitos kalbos. Iki rugpjūčio 13 dienos čia veikia ispanų dailininko Salvadoro Dali (1904-1989) kūrinių paroda. Liepojoje unikalūs darbai iš privačių kolekcijų atsidūrė, galima sakyti, netyčia. Nei Rygoje, nei Vilniuje jie nebus rodomi, iš Liepojos keliaus į Slovakiją, paskui į kitus Europos muziejus.
Iki šiol Latvijoje nebuvo eksponuotas nė vienas S. Dali darbas. Parodoje „Siurrealybės materializavimas“ jų beveik šimtas. Per pirmąsias tris dienas parodą aplankė maždaug 3 tūkst. žmonių. Tokio antplūdžio Liepojos muziejus dar nebuvo matęs. Įstaigai tenka dirbti ir pirmadienį bei antradienį, muziejininkų poilsio dienomis. Iš anksto užsakoma nemažai ekskursijų. Visai neseniai, prieš kelis mėnesius, po rekonstrukcijos atidarytas muziejus atitinka visus saugumo reikalavimus - tai pripažino ir eksponatų savininkai.
Paroda - Prancūzijos gruzinų Kesaurių šeimos iniciatyva. Iš Gruzijos Kesauriai išvyko 2008-aisiais, vykstant karui su Rusija. Prancūzijoje jie įsteigė savo įmonę. Šeima pasirūpino parodos eksponatų draudimu ir atgabenimu į Liepoją. Bilieto į parodą kaina palyginti nedidelė – 2 latai (maždaug 10 litų).
Vis dėlto kodėl Liepoja? S. Dali buvo siūlytas ir kitiems didiesiems Latvijos muziejams, tačiau jie savo veiklą suplanavę keleriems metams į priekį, o Kesauriai darbus siūlė „čia ir dabar“. Po remonto atsidariusio liepojiškio muziejaus salės buvo laisvos. Pasak Vasilijaus Kesaurio, jei bendradarbiavimas pasirodys sėkmingas, ateityje į Liepoją gali atkeliauti ir S. Dali natiurmortai.
„Siurrealybės materializavimas“ papildo garsiojo dailininko kūrybos visumos vaizdą. Rodomi trys grafikos ciklai: „Benvenuto Čelinio autobiografija“, „Dvylika apaštalų, arba Apvaliojo stalo riteriai“, „Trikampė skrybėlė“. Didžiojo Renesanso menininko asmenybei skirtas ciklas „Benvenuto Čelinio autobiografija“ sukurtas 1945 metais. „Dvylika apaštalų...“ (1977) byloja apie autoriaus dievoiešką. „Trikampės skrybėlės“ pagrindas – 1874 metais parašyta Pedro Antonio de Alarcono apysaka, pagal kurią vėliau buvo sukurtas baletas.
Taip pat galima apžiūrėti S. Dali medalius (tarp jų - skirtą pasaulio futbolo čempionatui Meksikoje 1986 metais), ištapytas lėkštes, bareljefus. Yra viena S. Dali draugės dainininkės Amandos Lear litografija.