2024 m. gegužės 21 d.

 

Sąmoningumo reikšmė dabartiniu laikotarpiu

1
Paskelbta: 2015-02-19 13:19 Autorius: antropoteosofija.lt

2015 m. vasario 1 d. Vilniuje, „Šarūno“ viešbutyje, buvo surengta pirmoji antropoteosofijos konferencija „Sąmoningumo reikšmė dabartiniame laikotarpyje. Kam reikalingas sąmoningumas?“.

Šios konferencijos sumanytoja ir antropoteosofinės pasaulėžiūros puoselėtoja Audronė Ilgevičienė prieš septynerius metus pradėjo leisti antropoteosofinių knygų seriją, o 2010 m. pasaulį išvydo knygos „Antropoteosofija. Žmogaus suvokiama Dieviškoji išmintis“ I tomas. Jame teigiama, kad antropoteosofija –„tai ne nauja tikėjimo kryptis, o pasaulėžiūra tų, kurių mąstymas platesnis nei tų sielų, kurios sugeba aprėpti tik vieną ar du tikėjimo aspektus“(p. 26).Šiandien šia pasaulėžiūra besivadovaujančių yra visoje Lietuvoje, veikia antropoteosofų klubas, įkurta svetainėantropoteosofija.lt.

Pirmąjį konferencijos pranešimą skaitė pati Audronė Ilgevičienė. Ji teigė, kad antropoteosofija nėra naujovė. Tai tąsa to, kas savu laiku buvo aiškinama hermetizmo, vėliau pitagoriečių, dar vėliau – ankstyvųjų gnostikų mokymuose, ką buvo palietę iškilūs senovės ir viduramžių filosofai. Rozenkreiceriai tęsė tų idėjų vystymą. Vėliau jos atgimė Jelenos Blavatskajos, Jelenos ir Nikolajaus Rerichų, Rudolfo Štainerio tekstuose. Lietuvoje tas idėjas skleidė Vydūnas. Antropoteosofinės žinios ir jomis pagrįstas mokymas veda į sąmoningą gyvenimą, palaikant meilę ir taiką savyje bei pasaulyje.

Apie akmenų statinius ir jų sakralinę reikšmę pasakojo antropoteosofas Petras Ilgevičius.

Alchemijos mokslo istorinę apžvalgą padarė Vilniaus universiteto doc. dr. Algirdas Brukštus. Dar įdomiau po jo pranešimo nuskambėjo alchemike praktike save vadinančios Meilės Lėjos Ajjanasan pasakojimas apie realiame gyvenime vykstančius alcheminius stebuklus.

Lietuvos Vydūno draugijos garbės pirmininkas Vaclovas Bagdonavičius kalbėjo apie mūsų tautos didžiojo šviesuolio Vydūno idėjų aktualumą šiandienos žmogui.

Konferencijos dalyvius tikrojo Savęs link, analizuodama pačią sąmoningumo sąvoką ir remdamasi senaisiais indų šventraščiais bei Vedantos mokymu, vedė istorikė Rasa Ivanauskienė.

Gydytoja Rasa Terbetienė akcentavo sąmoningo gyvenimo būdo, savo minčių, emocijų stebėjimo ir darbo su savimi svarbą, atrandant tikrąsias ligų priežastis ir galimybę pasveikti.

Apie naujos ugdymo krypties ieškojimus, naujųjų vaikų atėjimo į pasaulį realybę kalbėjo Lietuvos edukologijos universiteto dėstytoja dr. Kristina Gailienė.

Savo įžvalgomis apie apie dabartinio žmogaus sąmoningumą, bandant susigaudyti valdant technologiniam protui ir nepasiduoti iliuzijoms, dalijosi keliautojas Gintaras Aleknavičius.

Istorikas, Yogi.lt įkūrėjas, redaktorius Gintaras Ronkaitis-Narajanas ir jogos instruktorius, klasikinės Usui reiki mokytojas Edmundas Petruoka pasidalijo savo patirtimi ir atradimais tikrojo sąmoningumo ieškojimo keliuose.

Visų pranešėjų išsakytos mintys gyvai atsiliepė konferencijos dalyvių, kurių prisirinko daugiau nei du šimtai, veiduose ir širdyse. Diskusijos netilo per pertraukas ir po konferencijos. Visi lauksime naujų bendraminčių susitikimų kitais metais, kad galėtume pasidalinti naujais atradimais, įžvalgomis, pasidžiaugti atliktais darbais ir susivokimais savo ir Lietuvos sąmonėjimo Kelyje.

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. Zenonas Jurgelevičius
(2015-02-19 19:24:39)
(82.135.219.201) Parašė:

Eilinio kaimiečio prieš dešimt metų išsakyta nuomonė apie žmonių sąmoningumą ir to sąmoningumo būtinumo pagrįstumo analizė straipsnyje "Ką gina žmogaus teisių gynėjai...": ...straipsniai.lt/jurgeleviciaus_rubrika/puslapis/5876 Tikiuosi, kad besidomintiems aptariama tema bus įdomu palyginti...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras