Praėjusiais metais paaiškėjo, kad kompanija Samsung (ir ne tik ji) specialiai padidina savo mobiliųjų įrenginių procesorių taktinį dažnį populiariuose testuose, kad gautas rezultatas būtų kuo aukštesnis, nors realiose užduotyse toks paspartinimas nebuvo naudojamas.
Vis dėlto dabar ekspertai pastebėjo, kad, pasirodžius atnaujinimui Android 4.4 KitKat, pastarasis sukčiavimo elementas buvo pašalintas. Bent jau tai aktualu išmaniųjų telefonų Galaxy S4 ir Galaxy Note 3 su naujausia Android versija atveju.
Skandalas su testais gana smarkiai įaudrino IT leidinius, tačiau visa tai gana greitai buvo pamiršta: juk testai galų gale iš esmės jaudina absoliučią mažumą vartotojų. Ir apskritai ar tokie metodai yra sukčiavimas? Galbūt ir taip, tačiau retai kas perka išmanųjį telefoną remdamasis tik spartos testų rezultatais.
Samsung niekada oficialiai nepripažino, kad procesoriaus taktinis dažnis testuose buvo dirbtinai didinamas. Tačiau, kaip matyti iš puslapio Arstechnica žurnalistų atliktų testų (naudotas Geekbench), korėjiečių kompanija iš tikrųjų taip darė. Kartu galima matyti, kad tokia praktika prasidėjo pasirodžius Android 4.3 Jelly Bean atnaujinimui.