Vidutinių saulės jėgainių vystytojams per teismus nepavyko išsireikalauti palankesnės elektros supirkimo tarifų tvarkos ir didesnių kainų.
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) ketvirtadienį atmetė 17 bendrovių ir vieno fizinio asmens skundą, kuriuo šie prašė panaikinti jiems nepalankų pirmosios instancijos teismo sprendimą.
LVAT nusprendė, kad Kainų komisija teisingai nustatė metodiką, remdamasi Energetikos ir Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymais, todėl saulininkai esą negali prašyti ją panaikinti.
Teismo nutartyje teigiama, kad pareiškėjai nėra tinkami subjektai paduoti prašymą ištirti norminio administracinio akto teisėtumą, taip pat jie nesuformulavo konkretaus savarankiško reikalavimo dėl galimai pažeistų jų teisių gynimo.
Saulininkai prašė panaikinti Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) sprendimą nenagrinėti jų skundo.
Saulės jėgainių vystytojai prašė panaikinti metodiką, kuria numatyta fiksuotą tarifą jėgainių savininkams skirti ne tada, kai gautas leidimas vystytį projektą, o kai pradedama gaminti elektra. Be to, jie prašė taikyti pernai galiojusią elektros supirkimo kainą.
Neintegruotoms į pastatus saulės elektrinėms, kurių galia siekia nuo 10 iki 100 kilovatų, pernai taikytas 1,16 lito už kilovatvalandę tarifas. Nuo šių metų balandžio galioja 69 centų tarifas.
Seimas sausio pradžioje priėmė Atsinaujinančios energetikos įstatymo pataisas, kurios numatė, kad saulės elektros tarifas būtų apskaičiuojamas ne kartą per metus, o kas ketvirtį. Be to, gamintojams tarifas imtas taikyti ne tada, kai gaunamas leidimas statyti elektrinę, o kai pradedama gaminti elektra.
„Žinių radijo“, „ekspertai.eu“ inf.