Liepos 12-14 dienomis Roterdame tradiciškai vyksta vienas didžiausių džiazo muzikos festivalių North Sea Jazz. Nepaprasta renginio kokybe, garsiausiais ir aktualiausiais muzikos atlikėjais į Olandiją tūkstančius klausytojų iš visos Europos sutraukiantis festivalis šiemet vyksta jau 37-ąjį kartą.
1981 metais, kai šis festivalis vyko Hagos mieste, jame koncertavo soulo muzikos krikštatėviu vadinamas amerikietis Jamesas Brownas. Garsus savo dainomis „Papa's Got a Brand New Bag" ir „I Got You (I Feel Good)", atlikėjas stebindavo savo gerbėjus ir kitokiomis naujienomis. Ne kartą turėjęs reikalų su policija dėl smurto ar beprotiškų pasivažinėjimų automobiliu, J. Brownas yra leidęs laiką ir už grotų.
Karjeros pradžioje dėl girtavimo ar narkotikų iš savo grupių atleisdavęs muzikantus, vėliau tokių problemų turėjo ir pats. Tačiau, nepaisant visų šių gyvenimo detalių, J. Brownas per 6 dešimtmečius trukusią savo karjerą stipriai paveikė ritmenbliuzo, soulo bei fanko žanrų raidą ir kitų populiariosios muzikos atlikėjų kūrybą. Savo pasirodymuose priblokšdavęs neįtikėtinu atsidavimu ir judesio gausa, J. Brownas buvo vadinamas „daugiausia dirbančiu šou verslo žmogumi" arba „ponu dinamitu". 2006 metų pabaigoje, turėdamas daugybę suplanuotų koncertų, jis netikėtai mirė nuo širdies smūgio ir užsitęsusio plaučių uždegimo. Savo vadybininkui, budinčiam prie lovos, jis pasakė, kad šiąnakt išvyksta anapus, triskart giliai įkvėpė ir užmigo.
Amerikietis Barry White'as taip pat buvo spalvinga asmenybė. Jo vaikystė prabėgo Los Andžele, beklausant mamos turimų klasikinės muzikos įrašų. Jo balsas mutacijos metu labai nužemėjo, dėl to itin jaudinosi jo mama, nenorėjusi, kad sūnus taip greitai taptų vyru. Vėliau, kaip ir daugelis jo bendraamžių, B. White'as įsiliejo į vietos gaujų veiklą ir buvo sučiuptas už „Cadillac" padangų, vertų 30 tūkst. dolerių, vagystę. Keturis mėnesius už grotų leisdamas būsimasis atlikėjas klausė daug Elvio Presley muzikos, o vos išėjęs iš kalėjimo pradėjo muzikanto karjerą.
Iš pradžių jis pritardavo kitiems atlikėjams, užsiėmė muzikos vadyba, prodiusuodavo ir rašydavo dainas kitiems atlikėjams, buvo subūręs supergrupę „The Supremes". Tačiau kartą, dirbdamas su kitam atlikėjui skirtomis dainomis, įrašė tris savo versijas, labai patikusias verslininkui Larry Nunesui. Šis padrąsino B. White'ą įrašyti daugiau dainų, ir po ilgų diskusijų jis stojo prie mikrofono.
Nepaprastai žemas, sodrus ir seksualus B. White'o balsas nepaliko abejingų ir jo dainos netrukus pateko į klausomiausiųjų sąrašus. Atlikėjas bendradarbiavo su Quincy Jonesu, Tina Turner, pasirodė serialuose „Simpsonai", „Eli Makbyl", reklamavo automobilius ir „Apple" kompiuterius. Didžiąją dalį gyvenimo turėjęs antsvorio, atlikėjas turėjo daug sveikatos problemų, kurias paaštrindavo labai įtemptas koncertų grafikas. B. White'as mirė 2004 metais, o jo pelenus artimieji išbarstė Kalifornijos pakrantėje.
Šį savaitgalį pristatome B. White'o ir jo suburto „The Love Unlimited Orchestra" koncertą, 1975 metais vykusį Frankfurte.