Šį savaitgalį ekspertai.eu pristato renginių gidą Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų gyventojams bei jų svečiams. Sostinės gyventojai iš mūsų rekomenduojamų renginių sąrašo galės rinktis, ar mieliau laiką praliesti besiklausant džiazo orkestro iš Briuselio, ar žiūrint lietuvių režisierių Emilijos Škarnulytės ir Oksanos Burajos dokumentinių filmų programų, ar palepinti vaikus jų mėgstamų filmų fragmentais skambant gyvai muzikai. Naktinėtojai turės galimybę pasiklausyti multiinstrumentalistų bei eksperimentinės muzikos atstovų, vizualiųjų menų gerbėjus stebins raižinių paroda, o teatro mėgėjai galės išvysti naują spektaklį, kuriame bus kalbama tarmiškai.
Vilnius
Vilnius jazz: Briuselio džiazo orkestras
Rusų dramos teatras, spalio 11 d. 19.00
Tai įdomi vaizduojamojo meno ir muzikos, komiksų ir gyvo džiazo sintezė. Briuselio džiazo orkestras užsakė šešiems kompozitoriams sukurti garso takelius žinomo komiksų autoriaus belgo Philipo Paquet’o darbams. Dvi savo istorijas dailininkas sukūrė specialiai šia proga, pavaizduodamas tarp herojų ir orkestrą bei save. Philipo Paquet’o piešiniai tapo savotiškomis džiazo partitūromis, kurios rodomos ekrane gyvai grojant orkestrui.
Visa festivalio programa ČIA.
Mariaus Liugailos (1953–2013) raižinių paroda
Pilies galerija, Pilies g. 12
Pomirtinė pasaulyje pripažinto Lietuvos grafiko Mariaus Liugailos (1953–2013) raižinių paroda aprėpia visą jo kūrybinio gyvenimo panoramą. Jau 1999 m. Italijoje M. Liugaila buvo pripažintas pasauliniu mastu ir įtrauktas į „100 geriausių pasaulio graviūros meistrų“ registrą.
Pats dailininkas save visuomet suvokė kaip senojo klasikinio meno atstovą. „Esu kiek senamadiškas, senų meno tradicijų šalininkas, įsimylėjęs tą cinko plokštę, ofortą. Manau, kad tikras menininkas turi puikiai išmanyti techniką ir amatą. Jei puikiai mokėsi piešti, tuomet jau galėsi eksperimentuoti...“
Nors puikiuose M. Liugailos raižiniuose subtiliai perteiktos įvairios temos: nuo renesansinių vizijų ir Vilniaus senamiesčio iki paslaptingų simbolių ir visatos amžinybės žaismės, tačiau grafikas yra prisipažinęs, kad esminė jo kūrybos tema yra moteris – „per ją viską išsakau, ar noriu, ar nenoriu, ji visuomet yra mano darbuose“.
Vilniaus kino šortai: „Specialioji režisierės Oksanos Burajos filmų programa“
Kino centras „Skalvija“, spalio 11 d. 20.45
Tai išskirtinė lietuvių kino kūrėjos Oksanos Burajos dokumentinių filmų programa, pristatanti ne tik geriausiu praėjusių metų lietuvišku trumpametražiu dokumentiniu filmu išrinktą „Liza, namo!“, bet ir pirmuosius režisierės darbus, pelniusius apdovanojimus tarptautiniuose kino festivaliuose Prancūzijoje, Vokietijoje, Brazilijoje, Olandijoje, Belgijoje, Lenkijoje, Norvegijoje, Rusijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose. (N-16). Programoje matysite: „Liza, namo!“ („Liza, Go Home“) (dokumentika, Lietuva, 2012, 27 min.), „Išpažintis“ („Confession“) (dokumentika, Lietuva, 2008, 34 min.), „Dienoraštis“ („Dairy“), (dokumentika, Lietuva, 2003, 25 min.), „Vapna“
(dokumentika, Lietuva, 2002, 17 min.), „Mama“ („Mother“)
(dokumentika, Lietuva, 2001, 16 min.)
Visa festivalio programa ČIA.
Emilijos Škarnulytės filmų programa „Regėjimai“
ŠMC kino salė, spalio 12 d. 16.15
Emilija Škarnulytė gimė 1987 m. Vilniuje. 2010 m. baigė bakalauro studijas Brero instiute, Milane, šiuo metu E. Škarnulytė tęsia magistro studijas Tromso šiuolaikinio meno akademijoje, Norvegijoje. Daugiausiai ji kuria filmus, fotografijas, instaliacijas ir performansus. E. Škarnulytės darbai – tai aktyvių vizijų serijos, kuriose tikrovė tyrinėjama politiniu bei poetiniu požiūriu.
Autorės filmai buvo rodyti įvairiuose pasaulio festivaliuose (59-ajame Tarptautiniame Oberhauseno trumpametražių filmų festivalyje (Vokietija), Tarptautiniame Edinburgo filmų festivalyje (Škotija), Tarptautiniame Seulo „Off & Free“ kino festivalyje (Pietų Korėja), vaizdo ir performanso meno festivalyje „Lumen 2013“ Niujorke (JAV).
Daugiau informacijos ir seansų galite rasti ČIA.
Pagrindinis tarptautinio audiovizualinės poezijos festivalio „TARP“ koncertas
Kultūros baras „Kablys“, spalio 12 d. 21.00
Scenoje pasirodys svečiai iš Norvegijos: ypatingas multiinstrumentinis dviejų brolių projektas „Sturle Dagsland“, skirtingų pasaulio kultūrų ir skandinaviško džiazo tradicijos įkvėptas duetas „Propan“ bei lietuviai „Rok & Dom”, savo muzika įkūnijantys taiką ir meilę.
Daugiau informacijos apie festivalį ČIA.
Jaunimo teatre - „Trijų mylimų” premjera
Valstybinis jaunimo teatras, spalio 12–13 d. 18.00
Šiuo metu Valstybinio jaunimo teatro Didžiojoje scenoje skamba įvairių Lietuvos regionų dainos. Spalio 12, 13 d. 18 val. bus pristatytas režisieriaus Algirdo Latėno naujausias spektaklis pagal žymios lietuvių literatūros klasikės Žemaitės komediją „Trys mylimos“. Tokiu būdu teatras prisideda prie Tarmių metų ir ragina panagrinėti, kuriame lietuviškų žodžių sąskambyje galime ieškoti tautinės savasties ir minties autentiškumo. Spektaklio scenografė – Giedrė Brazytė, kostiumų dailininkė – Sandra Straukaitė.
Koncertas visai šeimai „Mėgstamų filmų pasaulyje“
Filharmonijos Didžioji salė, spalio 13 d. 12.00
Lietuvos valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras Trimitas (dirigentas Ugnius Vaiginis) atliks programą, kurioje skambės muzika iš filmų: „Vestsaido istorija“, „Simpsonai“, „Betmenas“ ir kt., bei bus rodomi filmų fragmentai.
Kaunas
Be besitęsiančios Kauno architektūros festivalio ir Kauno bienalės renginių, kauniečiai turi galimybę atsigauti ir pasisemti įkvėpimo fortepijoninės muzikos koncerte bei išgirsti unikalią dainininkę iš Mongolijos.
Kamerinės muzikos vakaras
Kauno filharmonija, spalio 12 d. 17.00
ROKAS ZUBOVAS (fortepijonas)
SONATA ZUBOVIENĖ (fortepijonas)
F. Liszt – „Pirmieji metai: Šveicarija“ iš ciklo „Klajonių metai“:
Vilhelmo Telio koplyčia (Chapelle de Guillaume Tell)
Prie Valenštato ežero (Au lac de Wallenstadt)
Pastoralė (Pastorale)
Prie šaltinio (Au bord d’une source)
Audra (Orage)
Obermano slėnis (Vallée d'Obermann)
Ekloga (Eglogue)
Gimtinės ilgesys (Le mal du pays)
Ženevos varpai: Noktiurnas (Les cloches de Genève: Nocturne)
R. Schumann – Andante ir variacijos dviem fortepijonams op. 46
J. Brahms – Variacijos J. Haydn tema dviem fortepijonams op. 56b
Urna Chahar–Tugchi Trio (Mongolija)
Žalgirio arenos amfiteatras, spalio 13 d. 18.00
Urna Chahar–Tugchi – tai magiškas neišmatuojamos erdvės pojūtis ir Mongolijos stepių atmosfera. Neeilinėmis balso galimybėmis pasižyminti Urna (jos balsas apima keturias oktavas) mongolų liaudies muzikines tradicijas perteikia sukurdama nepakartojamus įspūdžius: nenusakomai giedro dangaus, švaraus oro ir be galo skaidraus vandens. Todėl jos klausantis geriausia užsimerkti bei mintimis keliauti ten, kur veda hipnotizuojantis atlikėjos balsas – į pasaulį, kuriame žmogus gyvena holistinį, subalansuotą ir glaudžiai su gamta susijusį gyvenimą. Atlikėjos dainose aukštinama tėvynė Mongolija, apdainuojamas piemenų gyvenimas, stepės, papročiai, platybėse gyvenančių žmonių svajonės.
Klaipėda
Uostamiestis šį savaitgalį kvies domėtis šiuolaikinio meno idėjomis bei meno ir mokslo jungtimis, kurios nustebins savo vizualia raiška.
Dviejų tarptautinių parodų atidarymas KKKC
Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmai, spalio 11 d. 18.00
Šį penktadienį atidaromos dvi tarptautinės šiuolaikinio meno parodos: „What Is Missing?“ ir „Trip and Traveling. Introduction“. Kuratoriai Julija Čistiakova (Prancūzija–Lietuva) ir Lorenzo Bruni (Italija) jose kelia aktualius klausimus: Ko mums trūksta? Kaip interneto eros pasaulyje informacija, kurios srautas, regis, įveikia visas ribas, įgyja skirtingus pavidalus skirtingose šalyse bei kultūrose? Kuo šių dienų keliautojai skiriasi nuo Marko Polo? Ar pagaliau galime keliauti mintimis? Parodų gairės ir temos aprėps nuo Rėjaus Bredberio kūrybos iki Klaipėdos senose fotografijose.
Mokslinių vizualizacijų paroda „Art in Science“
Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Meno kiemas, spalio 12 d. 19-21val.
„Mokslas ir menas? Argi jie turi ką bendra?“ Tokia yra dominuojanti visuomenės nuostata. Ar ji turi pagrindo, atsakys mokslinių vizualizacijų paroda „Art in Science“. Šia paroda siekiama patrauklia forma supažindinti publiką su Lietuvos mokslininkų veikla. Šiuosyk praktinė jų atradimų vertė bei metodikos nebus diskutuojamos, užleidžiant dėmesio centrą grožiui: lankytojai išvys mokslines vizualizacijas, kurios savo efektingumu dažnusyk prilygsta vaizduotės įkvėptiems meno kūriniams. Parodos „Art in Science“ aprėpiamos mokslo sritys bei objektai yra labai įvairūs – nuo žmogaus ląstelių sandaros iki optinių medžiagų pažeidimų lazeriu, tačiau visi traukia akį koloritu bei kompozicija.
Daugiau informacijos ČIA.
Gerų įspūdžių!
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]