2024 m. lapkričio 18 d.

 

Savaitgalio gidas

1
Paskelbta: 2013-10-31 15:21 Autorius: Radvilė Nakaitė | ekspertai.eu

Ilgąjį savaitgalį, prieš kurį siautės persirengėliai ir švytės išpjaustyti baugūs moliūgų veidai, o jiems nurimus dauguma žmonių prisimins anapilin išėjusius savo artimuosius, lankys jų kapus ar šiaip nuspręs pasivaikščioti žvakučių šviesų apsupty sutemus, ekspertai.eu tradiciškai praneša apie renginius, vertus dėmesio. Vilniuje ir Kaune bus surengtos akcijos mirusiems atminti, o norintys pasislėpti nuo tamsių rudens vakarų turės galimybę aplankyti galbūt dar nematytą spektaklį, naujas parodas, animacijos festivalį, su vaikais panirti į pasakų pasaulį ar paklausyti muzikos.

VILNIUS
Audriaus Stonio kūrybos vakaras
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžioji salė, spalio 31 d. 19.00

Po remonto išgražėjusioje Didžiojoje salėje vyks susitikimas su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu, kino režisieriumi, LMTA docentu Audriumi Stoniu. Susitikimą moderuos kinotyrininkė ir teatrologė Rasa Paukštytė. Vakaro metu bus pristatyti du filmai: „Neregių žemė“ (1992 m., 24 min.) ir „Viena“ (2001 m., 18 min.), režisierius pristatys savo kūrybos principus. Kaip ir ankstesniuose „Meistrų Didžiojoje“ vakaruose, susirinkusiųjų lauks transformuota erdvė. Šįkart kino salės jaukumą padės sukurti „Pušku pušku“ sėdmaišiai.

Už savus išėjusius
Užupis, prie Angelo skulptūros, lapkričio 1-2d.

Žuvėdra
OKT Studija, lapkričio 2-3 d. 19.00

„Statyti Čechovą – tai diagnozuoti mūsų dabarties ligas, sielos podagras, intonacijomis dirbant tarsi skalpeliais. Ryžtis aktoriams vaidinti Čechovą – tai tarsi gydytojams duoti Hipokrato priesaiką, nes kiekviena čechoviškos dramaturgijos akimirka yra likimo metastazė. Deja, dažnai jo pjesėse esanti aistra, meilė, pavydas, neapykanta buvo vyniojami į intelektualius nutylėjimus ir minorinės elegijos rūką, pokalbius prie arbatos, kuomet gyvenimas praeina pro šalį. Bet visa tai – akademinė, o išties politinė cenzūra. Iš tiesų Čechovo pjesėse gyvenimas nepraeina pro šalį – jis atsiveria personažams bei žiūrovams visa savo meilės jėga ir egzistenciniu siaubu“, – mintimis apie statomą pjesę dalinasi režisierius Oskaras Koršunovas, kartu su aktoriais mėginantis atrasti pačią Čechovo pjesės šerdį, dažnai paslepiamą po puošniais kostiumais, ištaiginga scenografija ar pakiliomis intonacijomis.

„Dailės istorikas ir kritikas Mikalojus Vorobjovas (1903–1954)“
Vilniaus paveikslų galerija, spalio 29 – sausio 19 d.

Parodos tikslas – pristatyti visuomenei svarbiausius M. Vorobjovo biografijos faktus, aplinką, kurioje jis brendo kaip dailėtyrininkas, jo profesinių interesų lauką, svarbiausius darbus, o remiantis jais – kiekvienam smalsiam protui įdomią terpę, kurioje gimė, formavosi ir sklido M. Vorobjovo mintys. Tikimės, kad ekspozicija paskatins žiūrovus toliau gilintis į šios neeilinės asmenybės gyvenimą ir rašytinį palikimą. Pažintis su M. Vorobjovu – ryškus mūsų dailės istorijos epizodas ir kartu žingsnis į XX a. vidurio daugiatautę Lietuvos kultūrą, laužiusią siauro lokalumo ribas, atvirą Europos intelektualinėms tradicijomis ir aktualijomis.

„Baisiai graži pasaka“
Vilniaus „Lėlės“ teatras, lapkričio 3 d. 12.00 

Spektaklio siužetas remiasi viena, tačiau yra papildytas ir kitų pasakų naratyvais. Pagrindine spektaklio linija tapusios pasakos pavadinimas vis tik skamba šiurpiai: „Apie tai, kaip ragana mergaitei galvą nukando“. Spektaklio autorė Aušra Bagočiūnaitė-Paukštienė teigia mananti, jog švelnių, romantiškų lietuviškų pasakų pastatymų fone galėtų atsirasti ir aštresnio, ryškesnio pobūdžio reginys (būtent reginys!). Naiviai paprastas, rafinuotai siurrealistinis, parodantis įvairiaprasmį raganos, velnių ir kitų mitinių būtybių paveikslą, jų gyvenimo būdą, pasaulio tvarką. Baugus ir kartu žaismingas spektaklis, skirtas vaikams nuo 4 iki 12 metų, yra reikalingas net ir vaiko pamokymui, įsiminimui, baimės įveikimui bei, žinoma, fantazijos, spalvų, formos, erdvės suvokimo lavinimui.

Spektaklyje „Baisiai graži pasaka“ kūrėjai kūrė lėlių ir vizualinio teatro vaidinimą, kuriame yra jungiamos įvairios plastinių menų ir „gyvo plano“ vaidybos priemonės. Taip pat svarbu buvo atskleisti lietuvių liaudies pasakų ir mįslių asociatyvumą, leidžiantį žiūrovams parodyti, jog dažnai pasakose egzistuojanti  žiauri veikėjų veiksmų logika gali būti aiškinama simboliškai.

Kamerinės muzikos koncertas „Žvaigždžių naktis“
Taikomosios dailės muziejus, lapkričio 3 d., 16.00

Trys žavios muzikės: dainininkė Aistė Širvinskaitė, pianistė Rūta Blaškytė ir smuikininkė Miglė Dikšaitienė, jau ne kartą koncertavusios drauge, susibūrė į trio „RAMuzika“. Ansamblio pavadinimas prasideda jų vardų pirmomis raidėmis, o dar atlikėjos siūlo tokį šifrą – tai rami, gerai nuteikianti, tinkama poilsiui muzika. Programa pavadinta kaip ir joje skambėsianti C. Debussy daina „Žvaigždžių naktis“. Koncerte skleisis subtilus prancūziškos muzikos (G. Bizet, J. Massenet, E. Satie, G. Fauré, C. Debussy, F. Poulenc) koloritas, žaižaruos B. Bartóko, I. Stravinskio opusai bei R. Rodgerso ir S. Sondheimo miuziklų fragmentai.

Home jazz band
Geltonos sofos klubas, lapkričio 3 d., 19.00

Home Jazz Band – tai gatvės svingo ansambio Rhythm Junkies, Lietuvą supažindinusio su tradicinio džiazo skambesiu, mažesnysis sąstatas. Grodami tradicinio Niu Orleano džiazo garsias ir iš naujo atrastu svingo skambesiu Home Jazz Band pažadins Jūsų širdis, pralinksmis, išjudins visą kūną, nušvies Jūsų veidus šypsenom ir privers Jūsų širdis ilgai plakti svingo ritmu.

KAUNAS
Animacinių filmų festivalis „Tindirindis“
Kino teatras „Romuva“, spalio 31 – lapkričio 3

Šiandien „Romuvos“ kino teatre prasideda 11-asis tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“. Tradiciškai festivalyje bus parodyti geriausi nekomercinės animacijos kūriniai iš viso pasaulio, atskleidžiant įvairių stilių bei mokyklų atstovų darbus bei atkreipiant dėmesį į animaciją, kuri ne tik skatina kūrybiškumą, bet ir kalba apie rimtus dalykus bei nagrinėja gilias problemas.

Vienintelis Lietuvoje animacinių filmų festivalis ne tik rodo geriausius meninės animacijos filmus, kurie apdovanoti pagrindiniais prizais didžiausiuose pasaulio festivaliuose, bet stengiasi supažindinti su šio meno subtilybėmis.

Plačiau apie filmus galite paskaityti ČIA

Programa:

Spalio 31 d., ketvirtadienis

17:30 val. „Lietuvių animaciniai filmai“
19:30 val. „Siaubai ir sapnai“

Lapkričio 2 d., šeštadienis

12 val. „Pasaulio pažinimas“
14 val. „Juoko vitaminai“
16 val. „Gyvenimo metamorfozės“
18 val. „Suaugusiųjų žaidimai“

Lapkričio 3 d., sekmadienis

12 val. „Istorijos mažyliams“
14 val. „Pasakų pasaulis“

Sielų upė
Kauno senamiestis, lapkričio 1 d., 17.00

Kauno miestą jau 12-tus metus iš eilės džiugins Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto studentų atstovybės inicijuojamas renginys „Sielų upė“. Prieš dvylika metų šis renginys buvo itin kuklus – pirmoji „Sielų upė“ nusitęsė Vilniaus universiteto Kauno humanitariniame fakultete nuo dekanato iki Kultūros katedros. Šiais metais siekiama žvakučių upę tęsti nuo Senamiesčio iki Soboro. Nelikite abejingi ir lapkričio pirmosios vakarą nuo 17.00 iki 22.00 val. ateikite į Kauno miesto centrą ir pabūkite dalimi to, kas yra nepakartojama.

KLAIPĖDA

Pažadas. Pirma triuko dalis – 05 – Daiktai, kur daiktų neturėtų būti
KKKC Parodų rūmai, spalio 31 - lapkričio 27 d.

Parodos/epizodo „Pažadas. Pirma triuko dalis – 05 – Daiktai, kur daiktų neturėtų būti“ autorius yra Klaipėdoje gyvenantis ir kuriantis menininkas Mindaugas Bumblys (gim. 1983). Žvelgdamas per tirštą kultūrinį sluoksnį, palikdamas nuorodas į meno istoriją bei vietinį identitetą, M. Bumblys permąsto daikto, kaip parankaus objekto, ir meno kūrinio, kaip neparankaus daikto, galimus sąlyčio bei susikeitimo taškus balto kubo situacijoje.

„Buratino nuotykiai“
Žvejų Rūmai, lapkričio 3 d., 12.00

„Buratino nuotykiai“ – tai linksmas, spalvingas muzikinis pasakojimas apie padaužą medinį žmogeliuką Buratiną. Buratinas drauge su gražiąja lėlyte Malvina, Pjeru, pudeliu Artemonu ir kitais pasakos veikėjais kovoja prieš blogąjį lėlių teatro šeimininką Karabasą, klastingąją lapę Alisą ir apsimetėlį melagį katiną Bazilijų. Spektaklyje daug nuotykių, kovos scenų ir gaudynių. Paaiškės ir auksinio raktelio paslaptis... 

Ramaus ir šilto savaitgalio!

 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. Darijus
(2013-10-31 22:22:14)
(194.154.216.92) Parašė:

Nuostabu. Visą laiką galvojau, kuom skiriasi Pinokis nuo Buratino? Pasirodo, tik Meistro vardu. Mama juk ta pati - Mediena.



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras