Seimas nepritarė opozicinės Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) frakcijos siūlymui įtraukti į šios dienos Seimo darbotvarkę nutarimo projektą, kuriuo būtų kreiptasi į Konstitucinį Teismą (KT) dėl Statute numatytų atleidimo iš generalinio prokurorų pareigų pagrindų.
Už tai, kad šis klausimas atsirastų darbotvarkėje, balsavo 25 Seimo nariai, 21 buvo prieš, 53 parlamentarai susilaikė.
Pasak Seimo TS–LKD frakcijos seniūno Andriaus Kubiliaus, KT bus prašoma išaiškinti, ar neseniai valdančiųjų priimtos Seimo statuto nuostatos, kuriomis remiantis šiuo metu yra bandoma atleisti generalinį prokurorą ir politizuoti prokuratūros veiklą, neprieštarauja Konstitucijai.
Nutarimo projekte siūloma kreiptis į KT su prašymu ištirti, ar Seimo statuto nuostata „Seimas priima nutarimą dėl institucijos vadovo ataskaitos ir institucijos veiklos“, Prokuratūros įstatymo nuostata „už prokuratūros veiklą (generalinis prokuroras) atsiskaito Respublikos Prezidentui ir Lietuvos Respublikos Seimui“ neprieštarauja Konstitucijai ir teisinės valstybės principui.
KT ketinama taip pat paklausti, ar Seimo spalio 1 dienos nutarimas „Dėl Lietuvos Respublikos prokuratūros 2012 metų veiklos ataskaitos“ neprieštarauja Konstitucijai ir konstituciniam teisinės valstybės principui.
„Prokurorų atleidimo iš pareigų pagrindai ir tvarka turi būti nustatyti įstatyme. Pagal Konstituciją Seimo statutas turi įstatymo galią, bet jis nėra įstatymas. Seimo statute negali būti reglamentuoti generalinio prokuroro atleidimo iš pareigų tvarkos elementai, nes šie santykiai gali būti nustatyti tik įstatyme“, – sakoma kreipimosi į KT projekte.
Eltos inf.