Antrojo laipsnio valstybinės pensijos kol kas nebus mokamos daugiavaikėms motinoms, globojusioms ne jų pagimdytus 5–6 vaikus.
Seimas pritarė Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto išvadai ir grąžino iniciatoriams tobulinti Ekonomikos komiteto vadovo „tvarkiečio“ Remigijaus Žemaitaičio parengtas Valstybinių pensijų įstatymo pataisas, kuriomis buvo siekiama nustatyti vienodą antrojo laipsnio valstybinių pensijų teikimą motinoms, išauginusioms 5 ir daugiau vaikų, neatsižvelgiant, ar motinos vaikus pagimdė, įsivaikino ar globojo. Už komiteto išvadą balsavo 58 Seimo nariai, prieš – 12, susilaikė 19 parlamentarų.
Komitetas pasiūlė teisės akto pakeitimus grąžinti iniciatoriams tobulinti atsižvelgiant į pateiktas pastabas ir nustatant motinų, globojusių 5 ir daugiau vaikų, kurioms būtų suteikta teisė gauti antrojo laipsnio valstybinę pensiją, atrankos pagrindus, atsižvelgiant į globos (rūpybos) rūšis, vaiko globos (rūpybos) šeimoje trukmę.
Šiuo metu Valstybinių pensijų įstatyme nurodyta, kad teisę gauti antrojo laipsnio valstybinę pensiją turi motinos, pagimdžiusios (įvaikinusios) ir išauginusios iki 8 metų bei gerai išauklėjusios 7 ir daugiau vaikų, o nuo 2014 metų sausio 1 dienos šią teisę įgis motinos, pagimdžiusios (įvaikinusios) 5 ir daugiau vaikų, išauginusios juos iki 8 metų ir gerai išauklėjusios.
Pagal galiojantį įstatymą teisę gauti antrojo laipsnio valstybinę pensiją taip pat turi olimpinių žaidynių prizininkai (sidabro, bronzos medalių laimėtojai), parolimpinių žaidynių čempionai, olimpinių sporto šakų pasaulio čempionai, olimpinių kurčiųjų žaidynių čempionai, asmenys, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka suteiktas garbės donoro vardas.
Eltos, „Žinių radijo“ inf.