Pradėjus dirbti naujai išrinktam Seimui, į darbus kibo ir naujos sudėties Antikorupcijos komisija. Į pirmąjį posėdį susirinkusi pernai lapkričio 28 dieną, pirmininku komisija išsirinko Vitalijų Gailių, o jo pavaduotoju - Edmundą Jonylą.
Komisijoje pluša 17 narių - du minėtieji ir dar 15: Arvydas Anušauskas, Agnė Bilotaitė, Šarūnas Birutis, Bronius Bradauskas, Rimantas Dagys, Arūnas Dudėnas, Kęstas Komskis, Jonas Kondrotas, Vanda Kravčionok, Antanas Nesteckis, Artūras Paulauskas, Jurgis Razma, Ričardas Sargūnas, Eduardas Šablinskas ir Valdas Vasiliauskas.
Seimo internetiniame tinklalapyje skelbiama, kad per penkis darbo mėnesius komisija buvo susirinkusi į septynis posėdžius. Viso posėdžiavo 505 minutes (8,4 val.), taigi, vienas posėdis vidutiniškai trukdavo po 1 val. 12 min.
Svarstyti klausimai:
a) komisijos pirmininko ir pavaduotojo rinkimai, dėl komisijos bendradarbiavimo su LR specialiųjų tyrimų tarnyba (30 min.);
b) dėl komisijos darbo organizavimo, dėl korupcijos apraiškų muitinės departamento veikloje (1 val. 25 min.);
c) dėl ES lėšomis remiamo projekto apie kvalifikacijos tobulinimą (45 min.);
d) dėl lėšų, skirtų namų renovacijai (20 min.);
e) dėl teisės aktų, reglamentuojančių viešuosius pirkimus, tobulinimo (40 min.).
Dabartinė Antikorupcijos komisija per 5 darbo mėnesius savo tinklalapyje paskelbė net vieną aktualiją, kuri skamba taip:
„Seimo Antikorupcijos komisijos prašymu STT atliks korupcijos rizikos analizę Žemės ūkio ministerijos ES lėšomis remiamos Lietuvos žuvininkystės sektoriaus veiksmų programos įgyvendinimo ir kontrolės srityje. Lietuvos Respublikos Seimo Antikorupcijos komisija, išnagrinėjusi sukauptą medžiagą dėl Europos Sąjungos lėšomis remiamos Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2007-2013 m. veiksmų programos įgyvendinimo, priežiūros ir kontrolės reglamentavimo, kreipėsi į Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybą, kad būtų atlikta korupcijos rizikos analizė Žemės ūkio ministerijoje bei jos padaliniuose.
Taip pat paprašyta antikorupciniu požiūriu įvertinti Žemės ūkio ministro įsakymus, reglamentuojančius Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2007-2013 m. veiksmų programos įgyvendinimo stebėseną, valdymą, administravimo taisykles.
Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba komisiją informavo, kad yra priimtas sprendimas iki 2013 m. birželio 30 d. atlikti korupcijos rizikos analizę Žemės ūkio ministerijoje Europos sąjungos lėšomis remiamos Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2007-2013 m. veiksmų programos įgyvendinimo ir kontrolės srityje.“
Įsigilinus į naujos Seimo Antikorupcijos komisijos veiklą, galima vienareikšmiškai teigti, kad pradėjus dirbti naujai išrinktam Seimui Lietuvoje korupcijos beveik nebeliko. Ir tai ne šiaip empiriniai prašalaičio stebėjimai. Tai liudija faktai, suminėti pateiktoje komisijos darbo apžvalgoje.
Matome, koks „platus“ nagrinėtų problemų ratas ir kaip nedaug laiko šiai komisijai prireikia, kad su tomis problemomis susitvarkytų. Antai ano Seimo Antikorupcijos komisija, vadovaujama Ligito Kernagio, dirbdavo ištisomis dienomis, aiškindamasi tik vieną FNTT skandalą, o to triūso rezultatas - niekinis. Beletristika, ir tiek.
Taigi, tik tiek Lietuvoje ir belikę korupcijos. Galbūt šiek tiek jos dar esama žuvininkystės sektoriuje, o gal ir ten nebėra.
O politinė korupcija, dėl kurios Lietuvą jau paliko apie milijonas gyventojų, šalis tapo rekordiškai praskolinta, - visai neegzistuoja. Tikrai tikrai.
Naujausi
Naujausi komentarai
Antanas
IP 2a00:809:2a2:efdf:6dfe:a290:f611:70bb | 23:51:38
Gruzinai nenori vakarų prostitucijos,girdėjau šaukiant mitingo dalyvį.Kažkokie sakartvelai gal nori?...